[Çözüldü] Tema Kurulumu

Başlatan Conixcit, 16 Ekim 2013 - 13:14:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Conixcit

Merhaba arkadaşlar,
ubuntu 13.04 kullanıyorum
http://gnome-look.org/ sitesinde çok güzel temalar var. Ama bir türlü kuramadım youtube'dan videolarda izledim yinede kuramadım. Öncelikle benim masaüstüm nedir ? Gnome ? gtk ? bunu bilmiyorum. + bunu bilsem dahi devamındaki kurulumu nasıl yapacagımıda bilmiyorum. Lütfen yardımcı olun bir ton mükemmel tema var ama kuramıyorum.

guopx

echo $DESKTOP_SESSION çıktısı nedir?
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.

Conixcit

vedat@vedathp:~$ echo $DESKTOP_SESSION
ubuntu
vedat@vedathp:~$

Linux Monster

Home dizinine .themes isimli bir klasör aç.Klasörü görebilmek için ctrl+h tuşuna bas.İndirdiğin temaları .themes dizinine at.
Ardından uçbirime
sudo apt-get install unity-tweak-tool
kodunu yaz ve unity tweak tool'u yükle.Yükledikten sonra unity tweak tool'dan tema bölümüne girip temayı değiştirebilirsin.
if it aint broke dont fix it !

Conixcit

Ubuntu Tweak var, aynı şeym ?
+ O sitedeki hangi temeları indiricem ? Sol tarafta bir sürü seçenek var.

Linux Monster

Ubuntu tweak'de olur.GTK3 olanları indirmen gerek.

Conixcit

Alıntı yapılan: Linux Monster - 16 Ekim 2013 - 15:29:51
Home dizinine .themes isimli bir klasör aç.Klasörü görebilmek için ctrl+h tuşuna bas.İndirdiğin temaları .themes dizinine at.
Ardından uçbirime
sudo apt-get install unity-tweak-tool
kodunu yaz ve unity tweak tool'u yükle.Yükledikten sonra unity tweak tool'dan tema bölümüne girip temayı değiştirebilirsin.
/home 'mu ? Yoksa /home/(kullanıcıismi) yerinemi ?
çünkü "/home"a klasör açamıyorum

heartsmagic

Alıntı YapGörsel Eğitim / Yardım (Lütfen burada soru sormayın)

Konuyu daha uygun bir yere taşıyorum.

Tema dediğimiz ayrı bir dünya. Ne teması kuracaksın örneğin? Simge ise ayrı bir iş gerektirir, pencere yöneticisi içinse başka bir iş. Arkadaşlar sana yardım ederler ancak kurmak istediğin şeyi net olarak belirtmen lazım burada. İsim olur, bağlantı olur...

/home dizini içinde yetkin yok, arkadaşların bahsettiği /home/kullanıcı_adı dizini yani sana ait ev dizinidir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Conixcit

İlk olarak teşşekürler,
Simge degil pencereleri degistirmek istiyorum + yukarıdaki bar'da değişmeli. Ama tabi temanın yanında varsayılan simgeler çok sırıtırsa onlarada bir el atmak gerekir. Ama dedigim gibi öncegilim pencereler.

Linux Monster

Conixcit tema değiştirebildinmi ? Son durum nedir ?

Conixcit

Az önce şunu indirdim : http://gnome-look.org/content/show.php/elementary+GTK+theme?content=149900
Ve zipli + zipsiz şekilde .themes klasörüne çıkardım.
Ubuntu Tweak'dan Tema'ya girince temayı orada görmedim (ilk başta göremedim sonra bilgisayarı yeniden başlattım yinede göremedm)

Linux Monster

O temanın desteği 3.4'e kadar.Sana 3.8 lazım.Şu temayı http://gnome-look.org/content/show.php/MediterraneanNight+Series?content=156782 bir dene.Zipten çıkar .themes klasörüne at.Birde unity tweak tool'u yükle onla dene.

Conixcit

Saolasın dostum bu oldu ama o dedgin 3.8 olayını nereden görecegm indirmeden önce ?
birde efekt olan birprogram vardı, sallanan pencereler felan

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 16 Ekim 2013 - 17:31:59

compiz de sallanan pencereler gözükmüyor neden ?

Linux Monster

Efektleri compiz ile sağlayabilirsin.Temaların açıklamalarında yazıyor 3.4 mü 3.8 mi olduğu.

Conixcit

bendeki compizde sallanan pencereler yok

heartsmagic

Nereden bakıyorsun olup olmadığına?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

deripantolon

Merhaba. Ben de tema kuramıyorum. Gnomelook.org sitesinde Vertex ve Ceti isimli temalar var. 14.04 kullanıyorum ve sitede temaların 3.10'a destek verdiği yazmasına rağmen Unity Tweak Tool'da temaları göremiyorum. Neden olabilir? Burada yazıldığı gibi temaları Ev dizinin içine açtığım .themes isimli klasöre atıyorum. Hem sıkıştırılmış hem de açık olarak. Ama yine de temalar görünmüyor. Bir türlü anlamadım hiçbir temayı yükleyemiyorum. Yani Tweak Tool'da görünmüyor hiçbir tema.

if

ls -l ~/themes çıktısına bakayım.

mozhan

örnek veriyorum vertex teması için
rardan çıkar klasörü aç
Gnome-3.10_Ubuntu-14.04 klasörünün içinde
vertex
vertex-dark
vertex-light
var bunları tek tek o klasöre atacaksın
klasörü komple değil
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

deripantolon

Alıntı yapılan: mr.ozhan - 03 Kasım 2014 - 02:24:10
örnek veriyorum vertex teması için
rardan çıkar klasörü aç
Gnome-3.10_Ubuntu-14.04 klasörünün içinde
vertex
vertex-dark
vertex-light
var bunları tek tek o klasöre atacaksın
klasörü komple değil

Çok teşekkür ederim. Oldu. Ufacık bir detay ama gözden kaçınca böyle oluyor... :)

mozhan

Rica ederim :D aynı hatayı bende ilk başta yapmıştım senin de öyle yaptığını tahmin ettim :D sorun çözüldüyse etiketleyelim konuyu.
When we ride on our enemies..

https://github.com/mustafaozhan

if