Pycharm, netbeans font bozukluğu

Başlatan ginraj, 18 Ekim 2014 - 01:05:54

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ginraj

Merhaba arkadaşlar. Ubuntu 14.04 kullanıyorum. Bilgisayarıma pycharm ve netbeans yükledim fakat fontlar çok garip görünüyor. Pycharm da görünüm fontunu değiştirdiğim halde bozuk görünüyor. Bu sorun ile ilgili arama yaptım aşağıdaki komutları uyguladım fakat hata hala devam ediyor.

sudo add-apt-repository ppa:no1wantdthisname/ppa
sudo add-apt-repository ppa:no1wantdthisname/openjdk-fontfix
sudo apt-get update
sudo apt-get install fontconfig-infinality openjdk-7-jdk
sudo /etc/fonts/infinality/infctl.sh setstyle linux
sudo apt-get upgrade
sudo reboot

ginraj

@if ben bu 3 yöntemi de daha önce uygulamıştım ama olmamıştı. Şuan eclipse te çalışıyorum. Birde bu problem sadece pycharm için geçerli değil netbeanste de bu hatayı almıştım.

heartsmagic

OpenJDK yerine Oracle sürümü ile denedin mi peki?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ginraj

@heartsmagic hayır denemedim deniyorum hemen

ginraj

heartsmagic

İlk iletindeki yöntemle insanlar sorunları çözmüş gibiler esasında. Sende neden işe yaramadı anlamadım. İlk durumda openJDK sürümü 7 idi değil mi? Gerçi 14.04 ise 7 olmalı.

apt-cache policy openjdk-7-jdk ne diyor?

ginraj

Evet ilk sürüm deki openjdk 7 idi ama şuan oracle. kod çıktısıopenjdk-7-jdk:
  Kurulu: 7u71-2.5.3-0ubuntu0.14.04.1ppa1
  Aday:   7u71-2.5.3-0ubuntu0.14.04.1ppa1
  Sürüm çizelgesi:
*** 7u71-2.5.3-0ubuntu0.14.04.1ppa1 0
        500 http://ppa.launchpad.net/no1wantdthisname/openjdk-fontfix/ubuntu/ trusty/main amd64 Packages
        100 /var/lib/dpkg/status
     7u71-2.5.3-0ubuntu0.14.04.1 0
        500 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ trusty-updates/main amd64 Packages
        500 http://security.ubuntu.com/ubuntu/ trusty-security/main amd64 Packages
     7u51-2.4.6-1ubuntu4 0
        500 http://tr.archive.ubuntu.com/ubuntu/ trusty/main amd64 Packages
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'thopiekar-pygame-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'noobslab-themes-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kivy-team-kivy-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-java-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'getdeb.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'no1wantdthisname-ppa-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'thopiekar-pygame-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'noobslab-themes-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'kivy-team-kivy-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'webupd8team-java-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'getdeb.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.
N: '/etc/apt/sources.list.d/' dizinindeki 'no1wantdthisname-ppa-trusty.list.save' dosyası geçersiz bir dosya uzantısı olduğu için yok sayılıyor.

heartsmagic

Evet, o da doğru PPA'dan geliyor. Açıkçası şu an için başka önerim yok ne yazık ki.

ginraj

Yardımlarınız için teşekkürler.