Ubuntu 14.04 LTS sürümündeki Ubuntu One hakkında

Başlatan ferahzade, 29 Ağustos 2014 - 11:24:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferahzade

Ubuntu'nun 13.10 sürümünü kullanırken işletim sistemini Ubuntu'nun 14.04 LTS sürümüne yükselttim .... Ancak 14.04 LTS sürümünde Ubuntu One'nın olmaması gerekiyordu.. Benim bilgisayarımda Ubuntu One butonu yerinde duruyor... Zaten 13.10 sürümünde sağlıklı çalışmıyordu... Ubuntu 14.04 sürümünde bu uygulamayı  nasıl kaldırabilirim?. Bir de masaüstü ekran ayarlarında keçi grafikleri gözükmüyor. Sanki işletim sistemim hala 13.04 gibi geliyor...

Ubuntu Web Browser adında tablet tarzında tarayıcı olarak gelen uygulamayı da bulamadım....

meda

Yükseltmeler her zaman sağlıklı sonuçlar vermiyor.
Tarayıcı için: sudo apt-get install ubuntu-desktop ile kurulumu dene.
Yazılım merkezinden ''synaptic'' isimli uygulamayı kur. Kurduğun program ile Ubuntu one kaldırabilirsin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ferahzade

Cevaplar için teşekkür ederim...

Synaptic indirdim... Ubuntu One'ı kaldırdım.. Ancak masaüstünü verdiğiniz komutla değiştiremedim.... Masaüstü zaten güncel diye mesaj geliyor uçbirimden.. Nasıl yaptım? Uçbirime girdim şifremi yazıp sizin verdiğiniz komutu yapıştırdım ancak olmadı.. Başka bir çözüm var mıdır? Çıkan mesaj aşağıdadır..

umit@umit-System-Product-Name:~$ sudo apt-get install ubuntu-desktop
[sudo] password for umit:
Üzgünüm, yeniden deneyin.
Paket listeleri okunuyor... Bitti
Bağımlılık ağacı oluşturuluyor       
Durum bilgisi okunuyor... Bitti     
ubuntu-desktop zaten en yeni sürümde.
Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor:
  alien at debugedit firefox-locale-tr lib32z1 libc6-i386 libfftw3-3
  libfftw3-long3 librpmbuild3 librpmsign1 libsigsegv2 libwebp4 libx264-123
  lsb-core lsb-security m4 ncurses-term pax rpm
Bu paketleri kaldırmak için 'apt-get autoremove' komutunu kullanın.
0 paket yükseltilecek, 0 yeni paket kurulacak, 0 paket kaldırılacak ve 0 paket yükseltilmeyecek.

umit@umit-System-Product-Name:~$ apt-get autoremove
E: Kilit dosyası /var/lib/dpkg/lock açılamadı - open (13: Erişim engellendi)
E: Yönetim dizini (/var/lib/dpkg/) kilitlenemiyor, root kullanıcısı mısınız?
umit@umit-System-Product-Name:~$

meda

sudo rm -rf /var/lib/dpkg/lock
sudo apt-get update
sudo apt-get dist-upgrade

Komutları sırasıyla uygulayın.
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

ferahzade

meda

Ufak bir şeyi gözden kaçırmışım. :)
sudo apt-get autoremove

ferahzade

heartsmagic

lsb_release -a
ne diyor?
Şunu da bir yürüt:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get dist-upgrade

Çıktıları buraya aktarırsın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ferahzade

Ubuntuda işlem yaparken kimlik doğrulama ekranına ubuntu şifremi yazıyorum ama "kimlik doğrulanmadı" dönütü geliyor.. Büyük harfe dikkat ediyorum, Numlock'a dikkat ediyorum, sembollere dikkat ediyorum  ancak sorunu çözmedim.  Pc açılırken aynı şifreyi kullanıyorum sorun olmuyor..Açılırken kabul ettiği şifreyi diğer işlemlerde neden kabul etmez ki? Bunun sebebi nedir?

Altaylardan_Gelen_Atlı

@ ferahzade ;Türkçe klavye sorunu olabilir buraya bir göz atın çözüm olmazsa konuya vakıf üstadlar destek verirler

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=43159.0

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=34409.0
'' YasLandığın ağaç kof ise sende yıkıLırsın ''

ferahzade

ferahzade

umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ sudo apt-get update

Sudo şifresini istiyor ben de bilmiyorum...Ben suda şifresi atamamıştım halbuki..

Ayrıca;

Kimlik doğrulama başarısız oldu anlamında genel olarak başka bir sorunum da nüksetti.. Snaptic paket yöneticisine giremiyorum... Şifreyi doğru yazmama klavye tanıma sorunum olmamasına rağmen bu sorunun neden oluştuğunun cevabını alamadım

heartsmagic

sudo parolası dediği senin kullanıcı parolan. Atama yapmana gerek yok yani, lütfen normal parolanı kullanıp sonucu buraya aktar. Ayrıca şu çıktıyı da aktar buraya:
id

heartsmagic

Peki, bu konuya bu başlıktan devam edelim.

sudo fdisk -l

ardından kendi parolanı yaz, sonucu buraya aktar. Ayrıca şu komutun çıktısını da aktar:
id

ferahzade

umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ sudo fdisk -l
sudo: 3 incorrect password attempts
umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ id
uid=1000(umit) gid=1000(umit) gruplar=1000(umit),4(adm),24(cdrom),27(sudo),30(dip),46(plugdev),108(lpadmin),119(nopasswdlogin),124(sambashare)
umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ ...
...: komut bulunamadı
umit@ferahzade-System-Product-Name:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 06 Eylül 2014 - 19:32:44

Sudo şifresini istiyor. Ayrıca kendi şifremi de kabul etmiyor....Kendi şifremi kabul etmediğine dair başka forumda soru sormuştum ancak cevap gelmedi... İlgili yerlere kendi şifremi yazdığımda kimlik bilgisi doğrulanmadı açıklaması geliyor..

ferahzade

umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ id
uid=1000(umit) gid=1000(umit) gruplar=1000(umit),4(adm),24(cdrom),27(sudo),30(dip),46(plugdev),108(lpadmin),119(nopasswdlogin),124(sambashare)
umit@ferahzade-System-Product-Name:~$ ...
umit@ferahzade-System-Product-Name:~$

Dediklerini yaptım.. Uç birim komutları uygularken normal şifremi istiyor yazıyorum ancak işlem yapmıyor daha önce yapabiliyordum...

heartsmagic

Alıntı Yapumit@ferahzade-System-Product-Name:~$ ...

Bu yukarıdaki komutu nereden nasıl kopyaladın? ... komutunu yani. İki önceki iletime bak lütfen.

heartsmagic

@ferahzade, benzer soruları farklı başlıklarda dile getirme lütfen, hem senin hem bizlerin kafası karışır.

Şu durumda açıkça parolanı kabul etmiyor sistem, bu durumda nasıl giriş yapıyorsun onu da anlayamıyorum. adm grubuna dahilsin, o yönde bir sorun olmamalı. Neler yapıldı bu sistemde öncesinde? Parolanda sadece normal karakterler mi mevcut?

Hmm, komut bulunamadı dediği kısım muhtemelen senin parolan. Onu bir kaldıralım başlıktan. Bana Numlock sorunu gibi geliyor açık açık zira komut diye 385ast ile başlayan şeyi yazmışsın ki o muhtemelen senin parolan. Lütfen numlock kısmına bir daha bak ve bence parolanı değiştir. Benzer parolayı farklı sitelerde kullanıyorsan ve ismin de aynıysa bence tüm parolalarını değiştir. Zira ben şu an parolanı temizleyene kadar onlarca kişi görmüş olabilir.

ferahzade

Parolayı değişitireyim. Numlock sorunu yok.... Komutları uç birimden aldım kopyaladım.. Uç birime girmemi istediğin komutları yazınca benden kimlik bilgimi istiyor. Ben de daha önce girdiğim şifremi aynen giriyorum ama sistem beni kabul etmiyor.. Olmadı yeninden yükleyeyim...

Evet parolamı değiştirmeme bile izin vermiyor sistem....Parolayı değitirmek isteyince kimlik bilgileri doğrulanamadı mesajı geliyor...Fakat aynı parolayla pc'yi açabiliyorum zira açılışta parola istiyor..... Orada kabul eden bir sistem parolayı değiştirirken parolamı neden kabul etmez ki?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 07 Eylül 2014 - 01:11:16

Yeniden yükledim... İsterseniz bu forum konusunu tümden kaldırabiliriz...

heartsmagic

Belli ki numlock sorunu giriş yaptıktan sonra oluşuyormuş. Yeniden kuruluma gidildiği için doğrudan kapatalım başlığı.