[Çözüldü] Bilgisayarım kapanıyor

Başlatan aras46, 13 Ağustos 2014 - 19:33:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burk

@aras46 temizlik işe yaramış gibi duruyor tabi bu bilgisayarın zorlanmış hâli değilse o başka.

Sensors çıktısına göre işlemci fanı hâlâ çalışmıyor ancak çıktı doğru bilgi basmıyor olabilir, kasanın yan kapağını açıp kontrol etmek doğrulama için en kolay yöntem şu an.

meda

aras46 sistem boştayken bu çıktıları alman iyi bir durum değil zira ortalama masaüstü bilgisayar 40 derece  gibi rakamlarda çalışır hava sıcaklılklarını falan göz önünde bulundurunca. İnternetten 1080 video açmak, internet tarayıcısında 5-10 tane sekme açmak, 5-6 tane program açarak bilgisayarın kasmasını sağla. Sonra sensors çıktılarını geç. Dediğim türde işlemlerden sonra kapanma olmuyorsa sorun yok.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

aras46

fuat@darkship:~$ sensors
radeon-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1:        +61.0°C 

atk0110-acpi-0
Adapter: ACPI interface
Vcore Voltage:      +1.31 V  (min =  +0.85 V, max =  +1.60 V)
+12V Voltage:      +11.52 V  (min = +10.20 V, max = +13.80 V)
+5V Voltage:        +4.92 V  (min =  +4.50 V, max =  +5.50 V)
+3.3V Voltage:      +3.33 V  (min =  +2.97 V, max =  +3.63 V)
CPU Fan Speed:        0 RPM  (min =  800 RPM, max = 7200 RPM)
Chassis Fan Speed:    0 RPM  (min =  800 RPM, max = 7200 RPM)
Power Fan Speed:   3260 RPM  (min =  800 RPM, max = 7200 RPM)
CPU Temperature:    +91.0°C  (high = +60.0°C, crit = +95.0°C)
MB Temperature:     +41.0°C  (high = +45.0°C, crit = +95.0°C)

k8temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
Core0 Temp:   +86.0°C 
Core0 Temp:   +84.0°C 
Core1 Temp:   +72.0°C 
Core1 Temp:   +84.0°C 

''Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir'' M.K.ATATÜRK

meda

Bir önceki iletimde belirttiğim gibi sistemi zorlayınca bu çıktıları alıyorsan ısı normal görünüyor. Ama 2-3 gün daha kullan sistem kapanması olmazsa çözüldü diye etiketlersin.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

heartsmagic

Yine de o sıcaklıklar pek normal değil gibi. Havalar sıcak fakat bu kadar olması anormal duruyor. Fan çalışıyor mu çalışmıyor mu şimdi o önemli bence de. Belki sensors uygulaması fan değerlerini okuyamadığı için 0 RPM basıyordur sürekli.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

aras46

1-2 hafta boyunca denedim ve hiçbir hata olmadı.Yardımlarınız için teşekkür ederim.
''Beni görmek demek, mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir'' M.K.ATATÜRK

burk

@aras46 bilgisayarı zorladığında 86 gibi bir değeri görmüş en son, yani kritik ısıya ulaşmadığı için kapanmıyor. Bilgisayarın kapağını açıp fanı neden kontrol edemiyorsun?