Elementary OS Freya

Başlatan eronis, 17 Ağustos 2014 - 15:18:33

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eronis

http://elementaryos.org/journal/freya-beta-1-available-for-developers-testers

bu linkte beta 1 sürülmüş. Ancak ben unstable lafını görünce biraz kıllandım. Bakıyorum da Ubuntu 14.04 de henüz stable olmadı. Çok hata var sistem içinde. Anladığım kadarıyla Elementary OS ekibi mükemmeliyetçi biraz. Bazıları da diyor ki güzel bir işletim sistemi, sadece kusursuz değil. Kimisi de diyor ki freya dan sonra luna size çöp gibi gelecek.

Şimdi sorularım;

Şu an indirmeye değer mi ?

Yoksa bekleyeyim mi ?

Misal bunun stable sürümü çıkınca güncellemek için format atmam gerekir mi ? Otomatik yaparmı ?
The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

heartsmagic

14.04 karalı olarak duyurulduğu anda kararlı oldu demektir. Bu sözün anlamı hata çıkmayacağı değildir, kısacası kararlı sözünü hata olup olmaması ile bağdaştırma. Öteki türlü hiçbir dağıtım kararlı diyemeyiz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

tlg

elementary OS temel olarak Ubuntu'yu alan bir sistem, ama ayrıca kendisine ait masaüstü, uygulama, dosya yöneticisi vb. şeyler bulunmakta. Ubuntu kararlı olsada ayrı bir sistem geliştirdikleri için karasız özelliklerin olması doğal ve bunları gidermek içinde kullanıcıya açmışlar sistemi.

eronis

The Linux philosophy is 'Laugh in the face of danger'. Oops. Wrong One. 'Do it yourself'. Yes, that's it. --Linus Torvalds

neynefes

Geliştirici iseniz kurun veya hatalarla karşılaştığınızda üstesinden gelebilirim diyorsanız olur. Beta aşamasında sistemler kararlı olmuyorlar. Kesin sorun çıkar demiyorum veya kararlı bir sistem diye yayınlandığında da hiçbir sıkıntı olmaz demekte yanlış olur ama genel anlamda geliştiricilere yönelik bir aşamada olduğu için kullanmayın derim.