[Çözüldü] Kali Linux'u Ubuntu'ya kurmak mümkün mü?

Başlatan omerubuntu, 26 Temmuz 2014 - 04:19:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

7hr33l3t73r

Merak etmeyin bu sefer  google amcaya yonlendirmeyecegim. :)
Yanlis hatirlamiyorsam forumda bir arkadas paylasmisti. Linux kitapligim diye.
Ilk aklima gelen o oldu ve ilk basta kim korkar linux'dan vardi galiba.
Yanlis hatirlamiyorsam.Forumda arama yaparak bulabilirsiniz.
Bellek tasmalari hakkinda da bilgi sahibi olmak istersen yine forumda benim anlatimda bulundugum bir dokuman var. Video adresi calismayabilir ama dokuman yeterince aciktir.Bellek tasmasida kavrami basittir ama cesitleri vardir.Orda asm dilinden tut, cekirdek hakkinda, derleme hakkinda bilgiler bulunuyor.(kullanici adi 0xdeadbeef)
Neyse benden bu kadar yazdikca konu baska taraflara gitmeye basladi. :)
Hersey google amcada mevcut yeter ki aramasini bilin ve okuyun. :)
dc -e '[q]sa[ln0=aln256%Pln256/snlbx]sb207356256404211981204295703670388snlbxq'
https://www.getgnu.org/gnulinux/gnulinux-ipuclari/nasil-akillica-soru-sorulur.html

omerubuntu

Linux'ta 2 günlük tecrübem var sizler kadar bilgim yok haliyle. Terimleri çok yabancıyım, uçbirimi nasıl açacağımı bilmiyordum. O yüzden Google'da nasıl arama yapacağımı bilmiyorum, zamanla tecrübe kazandıkça zaten google her işimi görecek :)

heartsmagic

Başlık bizim istemediğimiz alanın kıyısından dönmüş neredeyse :) Şunu hepimiz kabul ediyoruz, bu meseleler orada konuşulmazsa, burada konuşulmazsa iyi niyetli güvenlik uzmanları, beyaz şapkalı hacker'lar nasıl yetişecek? Ya da sıradan bir kullanıcı açıkları görüp kendisini nasıl savunacak? Bunlar da gerekli şeyler. Bizler burada "Bu konuları onaylamıyoruz" derken esasında (kendi adıma konuşayım) bunların hiç konuşulmasını istemiyor değiliz. Neden burada olmaz?

1. Burası bir GNU/Linux forumu, ne güvenlik ne de sızma testleri üzerine kurulu bir forum değil. Şimdi, biz bu konuları da açarsak enerjimizi dağıtmış, onu da geçtim platformun konularını dağıtmış oluruz. Genelde GNU/Linux, özelde Ubuntu platformu olan bu platform kendi konularına dahi zor yetişiyor. Soru, sorun çok, sıkıntılı insan sayısı fazla, forumda destek veren insanlarsa ortada. Kısacası yetişemeyiz o konulara.

2. Bu türde açılan forumlar bir süre sonra "Abi şu hesabı nasıl hacklerim, abi şuraya nasıl saldırırım?" forumlarına dönüşüyor. İşte birinci maddeyle de alakalı olarak, o düzeysizliği bertaraf edip ciddi bir güvenlik forumu oluşturmak için ciddi bir emek gerekiyor. O da bizim için imkânsız.

@omergulcicek, başlıkta seni en güzel yönlendiren @l0n3w0lf olmuş. Meslek yaşantınla da alakalı olabilecek bu meseleler ha deyince öğrenilmez zaten. Senin istediğin konular için sayılan alt yapıların olması gerekiyor. Örneğin çalışacağın sistem Linux ama sen henüz iki günlüksün :) Önce biraz süre ver kendine, Linux'u öğren. Kitap, belge bul, oku, dene. Önce temel Linux konularını hallet. Sonra kendi mesleğinle ve yönleneceğin alanla ilgili olan diğer konulara geçersin. Yazılım, ağ, sistem, güvenlik vs. gibi. İngilizce sorun değilse malzeme çok inan, istemeyeceğin kadar var. Türkçe de isteniyorsa (düzeyli bir şekilde) örneğin: http://www.bga.com.tr/makaleler.html

Şimdi, eğer sanal makineye kurulum sorunu hallolduysa lütfen bu başlığı etiketleyip kapatalım: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi

Temel Linux konuları için bu forum sana ardına kadar açıktır.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

omerubuntu

Sanal makineye kurulumu yapamıyorum yarıda kesiliyor hata veriyor ama Kali Linux'u sanal makinede başlatıp açabiliyorum. Şimdilik bu yeterli en azından.
Ubuntu'da da sitenizde de yeniyim ama forumda ki sıcaklık çok hoşuma gitti. Desteğiniz ve ilginiz için teşekkürü borç bilirim. Allah razı olsun.
Başlığı değiştirdim

Promethium

Alıntı yapılan: omergulcicek - 26 Temmuz 2014 - 22:44:29
Laptop kullanıyorum, anakarta entegreli yani. Şuan Kali Linux'u indiriyorum torrent üzerinden

Facebook'tan destek olabilir misiniz anlık destek almak istiyorum Ubuntu'yu sevdim ama çok farklı (Linkim)

Anlık destek olamaz sebebi sizden sonra gelenlere yol göstermek, sorununuzu forumda dile getirirseniz sizden sonrakilerde yararlanır yok anlık olarak özelden konuşursanız sadece siz yararlanırsınız sizden sonrakiler yararlanamaz.
  • Üretmeden tüketen millet, ezilmeye mahkum millettir.