Firefox-Febe Sorunu

Başlatan tyler78, 11 Şubat 2009 - 00:11:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

tyler78

Windowstaki firefoxumun tüm ayarlarını, eklentilerini, herşeyini ubuntuya aktarmak için windowsta febe ile yedek aldım. Daha sonra ubuntudaki firefox'dan onları geri almaya çalıştım. Ancak niyeyse febe bozuldu. Ayarlarımı aldım, eklentilerimin bazılarını aldım, ama ondan sonra febe çalışmamaya başladı. Restore'de bir yeri tıklayınca yanıt vermiyor. Bunu nasıl düzeltebilirim? Aslında şu an yapmak istediğim firefox'u komple sıfırlamak ve windowstayken son aldığım yedeği yüklemek. Windows'taki firefox'umu geri yüklemek için başka bir yol varsa onu da duymak isterim.

Bir soru da yerimlerimle ilgili. Adres satırı altındaki yerimlerimi nasıl 2-3 satır yaparım? Windows'ta chrome dosyasıyla oynuyorduk ama.

3mr3

Elentilerin hiçbiri zaten linux/ubuntu için uyuşmaz. Bunu bende denedim fakat sadece yerimlerindeki kayıtlarımı bu sistemde aktarabiliyorum. HTML yapısını kullandığı için uyum sağlıyor. Eklenti ve temaların aynısı bularak ubuntu sistemi üzerinden tekrar kuracaksın.

Ayar kısmı olarak bu mümkün ama şunları kontrol edebilirsin;
/home/kullanıcıadın/.mozilla
burada var ama ben sizin dediğiniz şeyi çözemedim burada chrome dosyaları var. Eğer acemiyseniz kullanıcı dizin altındaki gizli dosyaları CTRL + H tuşlarına basarak gizli dosyaları ortaya çıkarabilirsin.
Ben, seninle ben oldum. | Başkalarına karşı merhametli, şefkatli, iyiliksever...

tyler78

Oo, bu kötü oldu. Neyse kuralım bakalım. Teşekkürler. Yerimleri konusunda da bir bakayım. Umarım yapabilirim.