[Çözüldü] Manjaro-openbox ısınma sorunu

Başlatan natgho, 18 Temmuz 2014 - 16:45:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

natgho

Merhaba arkadaşlar, Manjaroyu yeni kurdum ve çok memnunum, yalnız openbox kullanıyorum ve sensors çıktılarım şu şekilde:
coretemp-isa-0000
Adapter: ISA adapter
Physical id 0: +89.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 0: +89.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 1: +89.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 2: +89.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)
Core 3: +85.0°C (high = +87.0°C, crit = +105.0°C)

acpitz-virtual-0
Adapter: Virtual device
temp1: +87.0°C
temp2: +87.0°C (crit = +120.0°C)
temp3: +30.0°C (crit = +120.0°C)

nouveau-pci-0100
Adapter: PCI adapter
temp1: +84.0°C (high = +95.0°C, hyst = +3.0°C)
(crit = +105.0°C, hyst = +5.0°C)
(emerg = +135.0°C, hyst = +5.0°C)

neden ısı bu kadar yüksek acaba bu normal mi?
Ve makine bir süre sonra aşırı ısıdan kendini kapattı, acaba neden veya nasıl çözebilirim bu sorunu?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Temmuz 2014 - 18:49:32

Arkadaşlar kimse mi bilmiyor??

Bu arada bilgisayarımın markası Hp envy dv6 7300et
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

meda

Bumblebee kurulmuş olması gerek ama yine de optirun komutlarıyla sınama yaptınız mı ?
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

natgho

Evet onu da inceleledim, Intel ekran kartı true, nvidia false, bende ondan zannetmiştim ama çok ilginç, sebep o değil, sisteminde bir şey de yüklü değil, openbox arayüzü zaten ama ısınması fazla.
Hayır ben Windows Düşmanı Değilim,Bu Yüzden Linux Kullanmıyorum, Ben Sadece Benim Donanımımda At Koşturacaksa Bir Yazılım, her Adımını Bilme Sorumluluğunu Hisseden Bir Teknologtan Fazlası olmadığım İçin Linux Kullanıcısıyım.

meda

Benzer bir sorunu yaşadığımı anımsadım.Sistemin güncel olduğunu düşünüyorum.Farklı bir çekirdek ile deneyin eski veya yeni farketmez.
"BEDAVA Bedava yaşıyoruz, bedava;Hava bedava, bulut bedava;
Dere tepe bedava;Yağmur çamur bedava;Otomobillerin dışı,Sinemaların kapısı,Camekanlar bedava; Peynir ekmek değil ama Acı su bedava;Kelle fiyatına hürriyet, Esirlik bedava; Bedava yaşıyoruz, bedava. Orhan VELİ"

natgho

Açıkcası tüm arayüzlerle ve eski çekirdekle denedim, sonunda openbox yerine kde kurunca sorun çözüldü :)