[Çözüldü] xubuntu yüklerken yanlişlıkla diski komple sildim

Başlatan center, 18 Temmuz 2014 - 08:42:24

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

center

notebooka xubuntu yuklerken yukleme kısmında yanlıkşılla diskin hepsini sildim. diskin hepsini sil kısmı işaretliyken alt ta lvm denen bir şey vardı ona bastım diski sil kınmının işaretli olduğunu farketmemiştim ileri dedikten sonra farkettim evet mi hayırmı diye sordu hemen hayır dedim sonra iptal dedim çıkım fakat disk çoktan uçmuştu şuan 320 gblik hdd tür olarak linux lvm olarak görünüyor bunu kurtarma imkanım barmı ortalama 70 gb lik önemli forograflşarım var. -normalde ben windows ortamında bire doya kurtarma yazılımı kullanıyorum notebokun hddyi çıkarttım harici ile diski isim olarak görüyor ama dosya sistemini dogal olarak tanımıyor aklıma diski komple ntfs olarak biçimlendirio windows ortamında taramak geldi ama biçimlendirence dosyalar geri gelmezse düşüncesi ile biçimlendirmedim linux ortamında bir şeyler bulabilirmiyim diye biraz araştırdım fakat sonuç olumsuz buldum bi kaç bir şey ama karışık geldi . şuan notebookun harddisk bir hdd kutusunda takılı . bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen yardımlarınızı bekliyorum. geri getirmek istediğim dosyalar sadece jpeg dosyaları.
not : klavyemde ki space tuşum sıkıntılı bazı kelimelerin arasında boşluk kalmamış olabilir. şimdiden teşekkürler.

burk

@center öncelikle geçmiş olsun. Forumda veri kurtarma ile ilgili oldukça fazla konu var, lütfen önce onları araştır.
Yakın bir örnek olarak: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44286.0

center

Alıntı yapılan: burk - 18 Temmuz 2014 - 09:56:39
@center öncelikle geçmiş olsun. Forumda veri kurtarma ile ilgili oldukça fazla konu var, lütfen önce onları araştır.
Yakın bir örnek olarak: https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=44286.0

teşekkürler  testdisk ile 40 gb ye yakın jpeg kurtardımlakin nekadarverimli geldi bilmiyorum  bozuk resim yok ama çoğu fotografdan 3-4-5 kopya var .  buda biraz azmı geldiacaba düşüncesioluşturuyor.  kurtarılan doya sayısı 38000  bunun ortalama yarısı 24 kplik küçükresim.  geri 15 bin kalıyor kabaca  bunun bir kısmını da kopyalara sayarsam iyice büyüyor eksik mi geldi acaba sorusu :) :) 
unutmadan  cevaplar için teşekkürler.  başlık açmakta ki ana sebebim  linux lvm olarak görünen  diski  ntfs olarak formatlayıp formatlamamadı  birdeee açıkçası linux  programları konusunda çok yetersizim  terminalle konuşmayı pek beceremiyorum :/  örnek veriyorum mesela autodeks in  maya yazılımını  bir türlü linuxa kuramıyorum :D crack olayına hiç bişi demiyorum zaten :D :D
tekrardan cevaplar için teşekkürler :)

burk

@center tek konu içinde tek sorun çözmeye odaklanıyoruz, o yüzden veri kurtarma ile ilgili konuyu burada görüşelim, diğer soruların için de önce lütfen arama yap, çözüm bulamazsan başka başlıklar altında o sorunları konuşalım.

center

Alıntı yapılan: burk - 19 Temmuz 2014 - 23:38:22
@center tek konu içinde tek sorun çözmeye odaklanıyoruz, o yüzden veri kurtarma ile ilgili konuyu burada görüşelim, diğer soruların için de önce lütfen arama yap, çözüm bulamazsan başka başlıklar altında o sorunları konuşalım.

veri kurtarma sorununu çözdüm çok şükür ilginiz için teşekkür ederim.

burk