[Çözüldü] Bridge firewalling registered nedir ?

Başlatan bijehr, 24 Temmuz 2014 - 01:33:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bijehr

Çok araştırdım lakin türkçe kaynak bulamadım, ingilizceler ise anlamıyorum ama kontrol ettiğim kadarıyla üstünde çok konuşulmamış * bir şey. Fedora 20 kullanıyorum. Kurulum yaptığımdan beri aşağıdaki gibi bir dmesg çıktısı var :

[   20.090539] Ebtables v2.0 registered
[   20.111249] systemd[1]: Received SIGRTMIN+21 from PID 260 (plymouthd).
[   20.114650] Bridge firewalling registered
[   31.584652] atl1c 0000:01:00.0: irq 44 for MSI/MSI-X
[   31.599156] IPv6: ADDRCONF(NETDEV_UP): em1: link is not ready

Bu "Bridge firewalling registered" den sonra 7-13 saniye arasında ki süre hiç değişmedi. Bu her ne ise onu disable yaparsam bir sıkıntı olur mu ? Güvenlik açığı etkiler mi?

Edit : Kapatayım bakalım, birşey olmaz umarım :)

heartsmagic

Muhtemelen Redhat ailesi ile beraber varsayılan olarak açık gelen bir güvenlik duvarı yöntemi. Ubuntu tarafında modül olarak desteği mevcut, varsayılan olarak açık gelmiyor gibi. Esas amacı dahilinde [1] kullanmayacaksan kapatmanın bir zararı olacağını sanmıyorum. Nasıl kapatılacağı ayrı bir husu tabi.

grep -i bridge /etc/sysctl.conf

ne diyor?

[1] http://www.tldp.org/HOWTO/text/Bridge+Firewall
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

bijehr

grep -i bridge /etc/sysctl.conf

Çıktısı hiçbir sonuç vermiyor. Birkaç gündür alakalı araştırma yaptım, gördüğüm tüm kodları denedim, onunla alakalı bir durum olabilir. Evet varsayılan olarak geliyor. Eğer kapatmak sorun olmaz ise kapatayım gitsin diyorum lakin anlamadığım için ne olur ne olmaz sorayım dedim. Arada banka işlerimi falan hallediyorum bilgisayarda, bir güvenlk sorunu olmasın.

heartsmagic

Neler denedin bilmiyorum ancak güvenlik anlamında bir sorun oluşturacağını sanmadığımı tekrarlayayım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.