[Çözüldü] Ubuntu 13.10'dan 14.04' güncelleme hataları.

Başlatan WhereIsMyMind, 13 Temmuz 2014 - 03:22:11

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

WhereIsMyMind

Yeni kullanıcısı olduğum Ubuntu dağıtımının 13.10 sürümünü wubi ile windows 7 yanına 60gblık bir bölüme kurdum.
Sistem güncellemesini yapmak istediğimde aşağıdaki sorunlarla karşılaştım 2 defa denedim sonuç hep aynı oldu.

procps,udev,initramfs-tools,plymouth,mountall,upstart,initscript,ifupdown,plymouth-label,dbus,dbus-x11,gconf2,libreoffice-gnome,
dmsetup,brltty,bluez,systemd-services hepsine tek tek kurulamadı hatası verdi en sonunda kurtarma işlemi,
dpkg--configure -a şeklinde bir şey oldu.Ekran görüntülerini alacaktım fakat prt sc nedense ekran görüntüsünü alamdığı için görüntüler elimde yok. :(  Lütfen yardımcı olabilirseniz çok teşekkürler :)

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

neynefes

Wubi de özel bir ısrarınız yoksa öncelikle normal kurulumu tavsiye ederim :)

WhereIsMyMind

Windows 7 ile birlikte kullanmak istediğim için wubi ile kurulum yapıyorum.

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

neynefes

Disk bölümü açıp dual boot olarak iki işletim sistemini de kullanabilirsiniz sorunsuz bir şekilde.

WhereIsMyMind

60gblık disk bölümü oluşturup wubi ile oraya yukleme yapıyorum zaten.Windows 7 ile ubuntu birlikte kullanmak için wubi ile kurulum yapılması gerekiyor diye biliyorum.

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

neynefes

Hayır wubi Windows üzerinde Ubuntu'yu normal bir uygulamaymış gibi kurulum yapıp denemeniz içindir. Wubi konusu sıkıntılı. O yüzden normal kurulum yapmanızı önerdim. İki işletim sistemini sisteminizde rahatlıkla kullanabilirsiniz. Benim sistemimde Win8.1 ve Ubuntu 14.04 iki işletim sistemi var. Açılışta seçim yapıp istediğimle devam ediyorum.

Bu konuyla ilgili Wiki'mizde detaylı ve resimli anlatım mevcut.

WhereIsMyMind

Tamam şimdi ilk iş wikiyi iyice incelemek :) Teşekkürler.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2014 - 14:09:13

Ubuntu'yu flash bellek ile kurdum. 60gblık ayrı bölüme, fakat bu seferde Ubuntu'yu açılışta göremiyorum direk Windows başlıyor.
Düzeltmek için ne yapamam gerekiyor ? :( http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php?title=Windows%27un_yan%C4%B1na_Ubuntu_kurmak
burada "Ubuntu'nun kurulması" kısmındaki gibi yaptım ama swap alanı ayarlamayı unuttum.

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

neynefes

https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

Bu adresteki anlatıma göre grup kurulumu yapıp sorununuzu halledebilirsiniz.

WhereIsMyMind

Hemen deniyorum :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2014 - 15:40:16

Sonuç ;

60gblık dizinde kurulu olan linux dosyaları ;

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2014 - 16:36:29

Bilgisayaralı yeniden başlattım baktım ki sorun çözülmüş Teşekkürler.  :D

Edit ;  İletilere cevap  veremiyorum sanırım yeni üye olduğum için.
Başlangıçtaki seçim ekranı geliyor artık.Grup'un ne olduğunu bilmiyorum yeni öğreniyorum daha :(

Ubuntu ÖZGÜRLÜKÜTÜR

heartsmagic

Özel ileti özelliğini belirli bir ileti sayısına ulaşmadan kullanamazsın, doğrudur.
Grub dediğimiz şey başlangıçta sana seçim ekranını sağlayan uygulamadır.
Etiket için teşekkürler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.