Genymotion (Parçalama arızası.) Hatası ?

Başlatan Inspectator, 07 Temmuz 2014 - 15:53:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Inspectator

Merhabalar herkese,
Lafı uzatmadan direk konuya geçiş yapıyorum.Günlerdir kullandığım genymotion kubuntu yükledikten sonra çalışmamaya başladı.hem ubuntu hem kubuntu üzerinde denedim fakat ne grafik arayüzden ne de uçbirimden çalışmıyor.Bana verdiği çıktı şu şekilde :
[bc]faraday@Sonsuzluk:~/Downloads$ ./genymotion/genymotion
Logging activities to file: /home/faraday/.Genymobile/genymotion.log
Parçalama arızası (çekirdek döküldü)
[/bc]

Konu açmadan önce ingilizce forumlarda dahil bir sonuca ulaşamadım..Sorun ne olabilir yardımcı olabilecek biri var mı acaba ?
Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir,
Tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

heartsmagic

Parçalama arızası pek irdelenebilir bir şey değil, strace yapsak bile ne çıkar bilemiyorum. Yalnız bir şey sormak istiyorum "Kubuntu yükledikten sonra çalışmamaya başladı demişsin. Uygulama nerede yüklü normalde?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Inspectator

ubuntu üzerinde yüklüydü..Kubuntu sonradan yükledim.ondan sonra bu hatayı vermeye başladı

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2014 - 15:44:24

Genymotion 'ı tekrar yüklemeyi denedim lakin aynı hatayı verdi değişen birşey yok.

heartsmagic

Kubuntu ayrı bir yere mi yüklendi? Eğer öyleyse Ubuntu tarafını etkilemez. Yok, Ubuntu yerine Kubuntu kurdun ve orada çalışmıyorsa durum ayrı.

Varsa eğer yapılandırma dosyalarını da temizleyip öyle dene yeniden başlatmayı.

Inspectator

ubuntu üzerinde konsoldan kurulum yapmıştım sudo apt get install kubuntudesktop komutuyla..Yapılandırma dosyalarını temizlemek işimize yaramaz mı şuan da ?

heartsmagic

Tamam, sen Kubuntu kurmadın Kubuntu ortamını kurdun Ubuntu tarafına. Yapılandırma dosyalarını temizlesen de iş göreceğini sanmıyorum ama deneyebilirsin. Silme, sadece yedek al. En azından olmazsa geri dönersin yapılandırmana.

Inspectator

Dediğiniz gibi işe yaramadı.Malesef değişen birşey yok..Kubuntu ortamının kurulu olmasından mı kaynaklanıyor bu durum veya eksik ya da kayıp paketlerin olması mı tetikliyor bu durumu ?

heartsmagic

İndirip de deneyemiyoruz ki kendisini, giriş falan istiyor. Hesap açmaya da üşendim açıkçası :)

strace ./genymotion/genymotion ne diyor? Gerçi muhtemelen yine parçalama arızasında kalır.