Donma sonrası sistem başlamıyor

Başlatan cihad861, 07 Temmuz 2014 - 17:41:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihad861

Merhaba,
sistem neredeyse her gün kilitleniyordu ama bir süre bekleyince kendi açılıyordu. Yaklaşık 2 saat önce virtualbox'u başlatırken tekrar kilitlendi. 10dk dan fazla beklememe rağmen açılmadı. ctrl+alt+f1 kısayolunu kullanarak terminale de girmedim, komple kitlenmişti. Powerı kapatıp açtım, grub ekranından sonraki ekranda takılıp kalıyor. Gnome Shell in 3 noktalı açılış animasyonunda 3 nokta da yanıyor, tam oturum açma ekranına geçeceği yerde kilitleniyor. Sabit disk SSD olduğu için güçten kapatınca sıkıntı çıkartmaz diye düşünüyorum. Ne olmuş olabilir? nasıl bir yol izlemeliyim?

Sistem: Ubuntu 13.10 x64 Gnome Shell
if it ain't broke tweak it

bytan

Açılış sırasında az önceki gibi geçtiğin ekranda neler görünüyor? Nerede kalıyor? Gerekirse grub sırasında düzenleme moduna geçip quiet parametresini silerek açılışı yakalamaya çalışabilirsin.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

cihad861

başlangıç animasyonu açılıyor, animasyon tamamlanıyor (3 nokta yanıyor), buradan sonra hemen oturum açma ekranı gelmesi gerekiyor ama gelmiyor. O ekranda kilitleniyor. ctrl + alt + f1 kısayolu yine çalışmıyor. Tamamen kilitleniyor.
quiet parametresini silmek için çalışan bir cd ile açmam gerekecek mi yoksa grub ekranında düzenleme moduna geçebilir miyim?

Düzeltme:
quiet ve splash parametrelerini kaldırıp denedim, tüm kodlar akıyor 1sn sürüyor zaten. Sonrasında siyah ekran gelip kilitleniyor.
14.04 cdsi ile yükseltme yaptım. Şuan sistem açıldı, ekran saçma çizgilerle kaplı zor görüyorum. mysql veritabanları gitmiş, birçok program silinmiş. Kurtarmayı unuttuğum bir kaç dosya vardı, onları aldım anca.
sıfırdan kurulum yapacağım, konu kapatılabilir.
if it ain't broke tweak it