[Çözüldü] Manjaro'dan Pamac Acilmiyor

Başlatan morg_, 18 Temmuz 2014 - 23:17:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

morg_

Merhaba;
ucbirimden kurmaya calisirken su hatayi veriyor.
pamac-manager -S
hata: hedef belirtilmedi (yardım için -h kullanın)
$  pamac-manager
UnicodeDecodeError: 'utf-8' codec can't decode byte 0xf6 in position 53: invalid start byte
UnicodeDecodeError: 'utf-8' codec can't decode byte 0xf6 in position 54: invalid start byte
UnicodeDecodeError: 'utf-8' codec can't decode byte 0xf6 in position 58: invalid start byte

(pamac-manager:2486): Gtk-WARNING **: Failed to set text from markup due to error parsing markup: Satır 1 karakter 58 hatalı: İsimde geçersiz UTF-8 kodlanmış metin - geçerli olmayan 'Lisans \xa9 2013 Guillaume Benoit'
Parçalama arızası

FireSwords

Sanırım yanlış yazmışsın komutu pacman yazacakken man yazmışsın man Linux'taki yardım belgelerini gösteren programdı sanırım.

morg_

yok dogru yazdim dostum sadece yanlis kopyalamisim :)

heartsmagic

pamac kuramıyor musun yoksa kurdun ve açılmıyor mu? Eğer sorun açılmaması ise, ki aktardığından öyle anlaşılıyor, başlığı düzenle lütfen.
Parçalama arızası vermiş, çok hoş değil. Önce şunu bir dene, olmazsa ayrıntılara bakmamız gerekecek.

LC_ALL=C pamac-manager
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

morg_

LC_ALL=C pamac-manager su hatayi veriyor.Kuramiyorum asagidaki hatayi veriyor.octopi ile kuruluyor o da acilmiyor.Pamac ile pacman ayni sey mi?
Pamac is already running

[root@morg_h]# pacman -S pamac
uyarı: pamac-0.9.8-3 güncel -- yeniden kuruluyor
paket bağımlılıkları çözümleniyor...
varsa paketler arası çakışmalara bakılıyor...

Paketler (1): pamac-0.9.8-3

Toplam Kurulum Boyutu:   1,21 MiB
Güncelleme Boyutu:       0,00 MiB

:: Kuruluma onay veriyor musunuz? [E/h] e
(1/1) anahtarlıktaki anahtarlar kontrol ediliyor        [##############################] 100%
(1/1) paket bütünlüğü kontrol ediliyor                  [##############################] 100%
(1/1) paket dosyaları yükleniyor                        [##############################] 100%
(1/1) dosya çakışmaları kontrol ediliyor                [##############################] 100%
(1/1) disk alanı kontrol ediliyor                       [##############################] 100%
(1/1) tekrar kuruluyor pamac                            [##############################] 100%
gtk-update-icon-cache: Cache file created successfully.
==> The polkit-gnome agent is no longer autostarted by default
    except in GNOME Flashback.
    For Xfce, LXDE etc., lxpolkit is the suggested lightweight alternative.
    See https://wiki.archlinux.org/index.php/Polkit#Authentication_agents
    for more details.

heartsmagic

pacman ile pamac aynı şey değil. pacman kurulum yöneticisi, pamac denen şey de sanırım arayüz sağlayan uygulama.
Komutu vermişsin, sistem sana demiş ki : Pamac zaten çalışıyor. Çalışıyor muydu o ara?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

morg_

Hayir calismiyor pamac dedigimiz paket yoneticisi degil mi ubuntu softwera center gibi.Sistemde ariyorum bulamiyorum.
Pardon verdigin komutu tekrar denedim acildi tamam tesekkurler :)