DreamWeaver Açılmıyor

Başlatan beko, 05 Temmuz 2014 - 08:51:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

beko

DreamWeaver  programını açmak için forumda yazanları denedim. Wine programının eklentilerini yükledim, Q4Wine programını denedim, uç terminalde winecfg komutu ile ekran ayarlarını yaptım. Tam program çalıştı derken ekranda programın açılışında  gözüken "Ps PerkedleApps" logosu çıktı program açılmadı. Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir bir fikri olan var mı?

Not : DreamWeaver CS4 dosyamda sorun yok. Windows işlwetim sistemim ile aynı dosya sorunsuz çalıştı.
Özgür Yazılım

plazma

Konu yanlış yerde açılmış, wine altında olmalıydı.

https://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=7663.msg514611#msg514611

bu başlık atlından devam edelim.

cs4 ü uçbirimden çalıştırınca ne diyor?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2014 - 13:00:58

İlk iletideki " Adobe Dreamweaver CS4 kurulum dosyası (Deneme sürümü buradan indirilebilir)" baktım ama Adobe ID aldım cd4 için indirme bağlantısı bulamadım. Siz nereden indirdiniz kurulum dosyasını bağlantı paylaşırmısınız ?

beko

windowstaki torrent programımla indirdim. Benim kullandığım deneme sürümü değil.
Özgür Yazılım

plazma

O yüzden çalışmıyor olablir, oradaki anlatım deneme sürümü içindi.

beko

Evet. programı windowsta çalıştırdığımda misafir kullanıcı olarak kullanılamaz gibi bir ifadenin bulunduğu bir pencere açılıyordu. Tamam'ı tıkladıktan sonra pragrama geçiyordu. Ama çalışıyordu.
Deneme sürümü olmayanlar için önerebileceğiniz bir yol var mı peki?
Ayrıca ilk logonun görünmesinden sonra programın koşmasının engellenmesi neyden kaynaklanıyo olabilir.
dosyanın içinde birden fazla .exe uzantılı dosya var ondan olabilir mi. Ben sadece bir tanesini wine ile açıyorum. Wine ile hepsini aynı anda  açmak mı gerekiyor.  Bu mümkün mü? Belki belki diğer exe dosyaları sonradan akışa katılıyordur ve orda  da ilk logonun görünmesinden hemen sonra program duruyodur.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 05 Temmuz 2014 - 13:26:17

daha önce ana klasörün içindeki exe dosyasına ek olarak alt klasörlerinde de exe dosyası olan programları wine ile çalıştırdınız mı? Eğer bu mümkünse sorun birden fazla exe dosyası olmasından kaynaklanmıyordur.
Özgür Yazılım

plazma

Uygulama benim elimde yok malesef o yüzdende deneyip yorumda yapamıyorum, hepsini açmana gerek yok ana exe dosyası yeterli olur