Ubuntu sistemi düzgün çalışmıyor

Başlatan onurakcmaz, 11 Haziran 2014 - 10:03:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

onurakcmaz

Arkadaşlar ubuntu sistemim normal çalışırken bi anda anormal olarak çalışmaya başladı. USB,CD,DVD sürücüleri biosta okuyor fakat bilgisayar açıldığında usb ve cd/dvd leri açmıyor. İnternete bağlantım olmasına rağmen bağlanmıyor. Root olamıyorum ve komutların çoğuna izin verilmiyor. Yardımlarınızı bekliyorum

ekremsenturk

Kullanıcı ayarların ile oynamış ve yetkilerini iptal etmişsindir.

sem

Söyledikleriniz ekremsenturk'un dediği gibi yetki sorunu ile uyuşuyor. Nasıl root olmaya çalışıyorsunuz. Root olamıyorum ile kasdettiğiniz nedir, hata alıyorsanız aldığınız hata nedir?

groups

çıktısını paylaşabilir misiniz?

sudo -i

komutundan sonra kendi kullanıcı şifrenizi girdiğinizde nasıl bir tepki alıyorsunuz?

Sisteme bir tane USB bağladıktan sonra 

sudo blkid

çıktısını paylaşabilir misiniz?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

onurakcmaz

Dedikleriniz  yaptim ve  sonuc olarak bunlar cikti
Resimdekiler http://i.hizliresim.com/ZNo6Ja.jpg

sem

Gruplarda bir gariplik yok görünüyor. root kullanıcısı için şifre atamış mıydınız?
".NET çemberinden geçen lirisist etkisi bir 'Volcano', bir yüzüm Java bir yüzüm Badalamenti Don Tano"
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Her yer ölüm yine, burası dünya
Derken ölüm bile bu nasıl dünya?
Benden ölüm dile, batıyor gün yine
Burası dünya?

heartsmagic

ls -l /usr/bin/sudo

çıktısını buraya geçer misin? Lütfen ekran görüntüsü geçme ama, doğrudan kopyala yapıştır ve kod etiketi kullan: kodetiketi

Açıkça görülüyor izinleri kurcalamışsın, bir şeyler bozulmuş. Bir anda bu şekilde anormal çalışmaz sistemler, ya donanım sorunu olmuştur (disk gibi) ya da kullanıcı bozmuştur ayarları. Tamam, tek bir yer sorun verse sistem hatası falan demek normal ama doğrudan izinler bu şekilde bozulmaz.

Son olarak neler yapmıştın?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.