Synergy Kurulum sonrası

Başlatan mmaltay, 13 Haziran 2014 - 19:07:01

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mmaltay

Merhabalar,
Ubuntu 14,04 lts 64 bit kullanıcısıyım synergy ( tek klavye ve mause ile iki bilgisayarı kullanmaya  yardımcı program) adlı programı kullanmak istemekteyim kurulumda sıkıntı yok fakat kurduktan sonra iki bilgisayarı birbirine bağlayamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim diğer bilgisayarım işletim sistemi windows 8 64 bit bilgisayar ultrabook tur. Aynı ağ üstünde bulunmaktalar. Sorun birbirlerine nasıl bağlıyacağımı bilmiyorum bir yerde ubuntu da kurulacaksa ects klasörü içinde synergy.conf adlı bir configürasyon dosyası oluşturun demiş örnek dosyayı vermiş fakat oluşturamadım yardım edebilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar...
İleride güzel günler yaşıyacağımız aşikar. Belkide en güzel günleri yaşıyoruzdur.. Kimin umrunda..

heartsmagic

İki tarafa da Synergy kuracaksın öncelikle. Diyelim ki Ubuntu'yu sunucu, Windows'u istemci yaptın.

Ubuntu'da:
1. Synergy'yi aç, sunucu (server) seçeneğini işaretle.
2. "Configure interactivly" seçeneğini işaretle. Eğer tercüme edilmişse "etkileşimli olarak/interaktif olarak yapılandır/ayarla" gibi bir şey olabilir seçeneğin ismi.
3. "Screens and links" (çevirisi nasıl yapılmıştır bilmiyorum ekranlar ve bağlantılar olabilir) altında ayarlarını yap. Artık hangi makine sağda, hangi makine solda, bunun ayarını yapmak sana kalıyor.
4. Start (başlat)'a bas.

Windows'ta:
1. Synergy'yi aç, istemci (client) seçeneğini işaretle.
2. IP adresi girebilcek bir yer olacak ana ekranda, oraya Ubuntu'nun ip adresini veya "host" ismini yaz.
3. Start (başlat)'a bas.

Kaynak: https://help.ubuntu.com/community/SynergyHowto

Bu yolla olmazsa elle (synergy.conf) yapmaya da çalışabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.