hp pavilion 2310 st ubuntu 14.04 problemi

Başlatan karahalil, 26 Mayıs 2014 - 03:44:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karahalil

Öncelikle merhaba, ubuntu 14.04' ü, windows 8 yerine kurdum büyúk bi heyecanla ama 3 temel problem cikti orataya... 1. Hic isinmayan alet cok iainmaya basladi 2. Ekran kartini yukleyemedim 3. Ag problemi yasiyorum kablosuz internete bi turlu giremeiyorum simdiden yardimlariniz icin tesekkur ederim....

Hp pavilion g6 2310 st
8 gb ram
1tb hdd
Ati 740 ekran karti(ben bunu kuramadim) bide on board var intelin

gocen

Ekran kartı için bumlebee diye bişey vardı sanki
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz,
Şahsın görünür, rütbe-i aklı eserinde.
Ziya Paşa

karahalil

bilmiyorum ama denedim ya herşeyi olmadı ya

iceboy

1. veya 2. problem için ;

Ekran kartı için ilave sürücüler (additional drivers) ile alttaki resimde göstermeye çalıştım ;

Kapalı kaynak kodlu (fglrx-updates) yani ati'nin kendi yazdığı sürücüyü kurun,sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

3. Sorunu daha net açıklamanız gerekiyor.

Ağa bağlanamıyorum demişsiniz nasıl bağlanmıyor ? Hiç mi görmüyor,şifreyi yazınca mı hata veriyor,yoksa bağlandığı halde net mi yok..
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

karahalil

1. ve 2. için aynen bu göstermiş olduğunuz seçenek geliyor bende alttakini seçiyorum ama yükleme yapmıyor belli bi yere kadar gelip duruyor ben bunun sebebini 3. problem yani ağdan kaynaklandığını düşünüyorum...
3. için ağ problemim şöyle bağlantı sürekli kesilip duruyor tekrardan win 8 kurdum bilgisayara öyle bir şey yapmıyor sonra tekrardan ubuntu 14.04 kurdum ağ stabil kalmıyor sürekli gidip gidip geliyor... şimdiden teşekkür ederim...

heartsmagic

Her sorunu farklı bir başlıkta konuşalım. Böyle olursa başlıkta hangi sorun için ne önereceğimiz karışır, senin de kafan karışır. Bu başlıkta sadece grafik kartı için çözüm üretmeye çalışalım. Onun için de lütfen şu bilgiyi aktar buraya:
sudo apt-get install fglrx fglrx-pxpress
sudo aticonfig --initial
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.