Ubuntu 'da NFS World

Başlatan plazma, 22 Mayıs 2014 - 00:46:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

plazma

Şimdi ilk olarak sistem gereksinimlerini bilgisayarınız karşılamıyor ise denmenizi önermiyorum. Dizüstü bilgisayarların chipsetleri ile çalışabielceği ama desteklenmediğnide belirmtmişler en altta.

Minumum sistem gereksinimleri :

Alıntı YapTo effectively run Need for Speed World, your computer should meet or exceed the following Minimum Specs:

Windows XP (SP3)

Processor  – Intel® Pentium® 4(HT) @2.4 GHz
    Memory  – 1.0 GB RAM
    Hard Drive – 2.0 GB
    Video Card – NVIDIA® GeForce® 6800, ATI Radeon™ X1300, or Intel® GMA 950 (See "7. Troubleshooting" for support list)
    Sound Card – DirectX 8.1 compatible
    DirectX – Version 9.0c
    Network Connection – 128 kbps Cable/DSL connection
    Online Multiplayer – 512 kbps Cable/DSL connection; 2-8 Players
    Input – Keyboard, Mouse,
    Recommended video chipsets: ATI Radeon™ X1800 XT 512MB or greater; NVIDIA® GeForce® 8600 GT 256MB or greater.

Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.
Updates to your video and sound card drivers may be required.

Windows Vista (SP2)/ Windows 7

Processor (Vista/Windows 7) – Intel® Core™2 Duo @ 1.8GHz
    Memory – 2.0 GB RAM
    Hard Drive – 2.0 GB
    Video Card – NVIDIA® GeForce® 7600, ATI Radeon™ HD 2000 series, Intel® GMA 950 or better
    Sound Card – DirectX 8.1 compatible
    DirectX – Version 9.0c
    Network Connection – 128 kbps Cable/DSL connection
    Online Multiplayer – 512 kbps Cable/DSL connection; 2-8 Players
    Input – Keyboard, Mouse,
    Recommended video chipsets: Windows Vista/Window 7 – NVIDIA® GeForce® 8600 or better; ATI Radeon™ HD 2600 or greater.

Laptop versions of these chipsets may work but are not supported.
Updates to your video and sound card drivers may be required.

Test ettiğim sistemim :

Ubuntu 14.04 64 bit
intel 3770k
Asus gtx 670
8 gb dual ram
1024*768 olarka ayarladım test olduğu için ekran çözünürlüğünü.
wine 32 bit sürümü herzaman!

oyun indirme adresi : https://world.needforspeed.com/download
6.1 mb lık "setup_nfsw.exe" dosyasını indirin kenarda dursun.

Pol kullanarak sanal makine oluşturdum "nfsworld" isminde son sürümü kullandım wine 1.7.19.

sanal makine oluştururken yüklenmesi gerekenler :

POL_Install_corefonts
    POL_Install_dxfullsetup
    POL_Install_Physx
    POL_Install_RegisterFonts
    POL_Install_tahoma
    POL_Install_vcrun2005
    POL_Install_vcrun2008
    POL_Install_vcrun2010

nvidia gpu olduğu için physx kurdum kendi bilgisayarımda sizde yokise esgeçebilirsiniz.

exe dosyasını kurulumu için "setup_nfsw.exe" dosyayı sçip kurlumu yapın 1.8 gb indirme yaptı yanlış hesaplamadıysa conkym.

oluşturduktan sonra wine sürümlerini yönetten .net 2.0 lazım olduğu içn 1.5.18 e düşürüp sistemide winxp ayarlayıp dotnet20 ı kurdum ve ie8 kurdum. son olarak glsl desteği de enabled olarak seçilmelidir.

@Yener Ala sorusu üzerine denenmiştir.

Yener Ala

anlayanlar anlatabilirmi?

plazma

Alıntı yapılan: Yener Ala - 22 Mayıs 2014 - 01:02:27
anlayanlar anlatabilirmi?

Play on linux u kur ilk olarak sonra adım adım yapalım beraber. şunlarla başla :

http://en.wikipedia.org/wiki/PlayOnLinux
http://www.linuxdunyam.com/2011/10/wine-ve-playonlinux-incelemesi.html
http://pardus2010.tr.gg/PlayOnLinux.htm

Ubuntu Yazılım Merkezinde mevcut playonlinux olarak arattır sonra kurulumunu tamamla.

Yener Ala

"pol" derken  playonlinux'u kastettiğinizi zannetmiştim haklıymışım. bir uyarı aldım nvıdıa kütüphanesi kaldırılmalıdır diye, ekran kartının çalışmasını engeller  endişesiyle; "yinede kur" seçeneğini tıkladım kuruldu ve programı açınca bir kaç kez ileri tuşlayıp güncelledim.internet explorer 8 ve oyunlarda
nfs world mevcut...

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 02:15:40

pol aracılığıyla wine 1-7-19 son sürümüde kurabildim neyseki... :))

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 02:34:34

6.4 mb setupu tıkladım ve wine yardımıyla kurup masaüstünede kısayol atıldı.sonrada internet explorer 8 'i kurmaya çalışıyorum ama pol 316.4 mb'lık winxp sp3 indirdiğini ve beklemem gerektiğini ikaz etti .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 02:49:27

ie 8 kuruldu fakat bihayli eski grafikli ve"Error in POL_Wine Wine seems to have crashed If your program is running, just ignore this message"yazısıyla sonlanıyor .kararıp kaldığı için ekran kullanamadım daha..kaldırıp tekrar kurucam.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 07:09:24

uğraşıyorum bişeyler yaparak öğreniyorum ;setup.exe pol yardımıyla kurulunca 1.05 gb'lık kısım iniyor ama öncesinde daha eski wine sürümünü indirip kurdu ve bazı ekleride zannedersem. ;D

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 07:50:56

POL_Install_corefonts
    POL_Install_dxfullsetup
    POL_Install_Physx
    POL_Install_RegisterFonts
    POL_Install_tahoma
    POL_Install_vcrun2005
    POL_Install_vcrun2008
    POL_Install_vcrun2010
şunları nasıl ekleyeceğimi öğrenmeye uğraşıyorum herşey karışmış olabilir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 09:33:38

sıralamaya riayet etmeden kurduk.deneme 1,2,... :P

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 22 Mayıs 2014 - 10:09:49

:) oyun içi ayarlarla tam ekranı pencere içi olarak ayarladım oluyomuş demekki çalmadan vebal almadan hırsızlık etmeden bilgisayarda simülasyon oyunu oynamak...peki son olarak aklıma takıldı.linux dağıtımlarında windows programlarının çalıştırılması örneğinde olduğu gibi wine benzeri eklemelerde yine örnek olarak söylüyorum microsoftun kurumsal olarak rızası varmıdır .

plazma

hadi bakalım hayırlı olsun :) Microsoftun rıazısı en başından yok daha zaten onların işletim sistemini kullanmayanlar için, wine da o grubun içinde sonuçta :D

heartsmagic

Mesele kurumsal olarak rıza değil, lisans meselesi. Kurduğun şey her neyse elinde lisanslı bir kopyası varsa sorun değil, ancak lisanslı kopyası yoksa zaten rızası var yok, her türlü yasallıktan çıkıyor o mesele.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Yener Ala

katkılarınızdan dolayı çok sağolun.