[Çözüldü] Ubuntu'yu harici diske nasıl kurabilirim?

Başlatan Camercan, 14 Mayıs 2014 - 14:33:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Camercan

Merhaba arkadaslar 12 yil windows kulanicisi olarak ubunutuyu neden tercih etmedigimi anlamiyorum kulandikca ne kadar faydali oldugunu anliyorum
Sorunum Diskim yakinda bozulabulir hatasini aldim elimde 25 gb lik usb var ben ubuntuyu nasil usb ye kurabilirim boot degilde tam kurulum yane hhd öldügü zaman usb de ubuntu baslasin tam yuku peket olarak bunu nasil yapabilirim

TA7R

Ben 1tb Usb harici hdd yi 3 e bölüp bir bölümüne 14.04 yükledim , grubu da harici diske kurduğum için intel işlemcili başka win bilgisayarlarımda harici  hdd den bot ettiğimde ubuntu 14.04 ü kullanabiliyorum. Normal kurulum yapar gibi Ubuntu kurulum cd si ile boot edip kurulum partisyonu olarak harici hdd yi göstereceksiniz.

Camercan

Evet ise yaradi pc performansi arti iyi calisiyoru suanlik bir sorun yok kasma ve yavaslma giti laptopu actim aldidaki hdd yi cikardim usbyi taktim cdyi takip kurulum yaptim gercekten ben 12 yil boyunca zamanimi bosunda windows sitemine adamisim :) ubuntuyu kuladikca gelismler elde ediyorum
sizin gibi dostlar sagolsun yardimda bulunuyor
sagolsun sorunum cözüldü bu konu umarim diger  arkadaslarda  faydali olur

heartsmagic

Çözülen konularımız için: cozuldukonusu

Ufak da bir ricamız olsun. Türkçe konusuna biraz daha özen gösterirsen çok seviniriz. Hem yazdıkların daha iyi anlaşılır hem de Türkçemiz korunmuş olur. Cümle başlangıç bitişleri, noktalama işaretleri olmadan okumak cidden zor oluyor. Türkçe karakterler de mümkünse kullanılırsa çok güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Camercan

34 yildir  avustriya dogumluyum ailem kurd zor  zor kendi cabamla türkce ögrendim dahada gelistiriyorum kendimi klaviyemde almaca olunca karakterlerde cikmiyor
Özür ;D

heartsmagic

Peki, mümkün mertebe diyelim o zaman Türkçe konusu için.
Fakat çözülen başlıklarımız için şunu uyguluyoruz, yani başlığı etiketliyoruz: cozuldukonusu
Bu seferlik onu da ben yapıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.