[Çözüldü] 14.04 Ekran Görüntüsü Alamıyorum

Başlatan avasl, 04 Mayıs 2014 - 11:20:53

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

avasl

Görüntü alma tuşuna basıp kaydet dediğim zaman ''Ekran görüntüsü alınamadı,Dosya oluşturulamıyor. Lütfen başka bir konum seçin ve tekrar deneyin.'' şeklinde hata alıyorum. Hedef olarak nereyi seçersem seçeyim sonuç fark etmiyor.

ubuntuki lilith

Ana seçkeden ekran görüntüsü diye aratıp çıkan uygulama ile görüntü alabiliyor musunuz?
Bir de Ana Seçke'den klavye yazarak eklediğim resimdekiyle aynı olup olmadığına bakın. Eğer ekran görüntüsü karşısında "Yazdır"  yazmıyorsa, backspace tuşuyla silin ve prtscr tuşuna bakın, düzelmesi gerek.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

avasl

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 04 Mayıs 2014 - 12:07:01
Ana seçkeden ekran görüntüsü diye aratıp çıkan uygulama ile görüntü alabiliyor musunuz?
Bir de Ana Seçke'den klavye yazarak eklediğim resimdekiyle aynı olup olmadığına bakın. Eğer ekran görüntüsü karşısında "Yazdır"  yazmıyorsa, backspace tuşuyla silin ve prtscr tuşuna bakın, düzelmesi gerek.
Hocam ilk başta yanlış yazmışım yeni fark ettim. Düzeltiyorum. Ekran görüntüsü tuşuna basıp kaydet tuşuna bastığım zaman bu hatayı alıyorum.

ubuntuki lilith

Anladım, orada başka bir başlıkta konuştuğumuz ve çevirideki bir hatadan kaynaklı sorun vardı diye anımsıyorum. Bu nedenle çeviri güncellemesi gelene dek yapılacak bir şey yok, çeviriyi arkadaşımız düzeltmişti. O zamana değin ekran görüntüsü penceresinde .pngden sonraki Ekran görüntüsü yazan kısmı silerseniz kaydedebilirsiniz.

avasl

Alıntı yapılan: ubuntuki lilith - 04 Mayıs 2014 - 12:21:36
Anladım, orada başka bir başlıkta konuştuğumuz ve çevirideki bir hatadan kaynaklı sorun vardı diye anımsıyorum. Bu nedenle çeviri güncellemesi gelene dek yapılacak bir şey yok, çeviriyi arkadaşımız düzeltmişti. O zamana değin ekran görüntüsü penceresinde .pngden sonraki Ekran görüntüsü yazan kısmı silerseniz kaydedebilirsiniz.

Teşekkürler hocam