ubuntuyu kuramıyorum

Başlatan sireno52, 23 Nisan 2014 - 23:43:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

sireno52

selam arkadaşlar şu an ubuntuyla ilgili bir sorun yaşıyorum ubuntuyla değilde linuxla ilgili bir sorun  sebebini ben anlamadım daha önce ubuntuyu kuruyordum şimdi kuramıyorum  soruna gelirsek benim pc de 3 hard disk var  2 tb olalanına  win 7 kurdum  2. olanınada  win  7 kurup  onda da 3 dmax  kullanmayı düşünüyorum  ne olur ne olmaz  virüs ol sada  diğer hard diske yani 2 tb olanına bulaşmasın diye  3 hard diskede ubuntuyu kurmak istiyorum ama kuramıyorum                                                                            bu sorun neden olabilir bu ekran görüntüleri  linux minte de aynı pardustada aynı windowsu yüklwyw biliyorum ama linuxsu kuramıyorun :'(
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

heartsmagic

@sireno52, daha önce nasıl kuruyordun bilmiyorum ancak yine aynı şekilde kuracaksın. Kurulum konularına, Wiki'ye bakarsan eksiğini anlayabilirsin. Resimdeki Türkçe iletide de söylüyor, kurmak için kök bölüm ayarlamıyorsun. Kuracağın bölüm hangisiyse onu düzenle diyerek bağlama noktasını / yapmalısın, bildiğin / karakteri yani.

Fakat, hangi diskin hangi bölümüne kuracağını bence iyi ayarla. Görüntülerde Ubuntu ilk diske kuruluyormuş gibi duruyor. Bu konuda dikkatli olmazsan Ubuntu nedeniyle değil, dikkatsizlik nedeniyle verilerinden olursun. Kurulumda emin olmak için "Başka bir şey" diyerek kuracağın diski ve bölümü doğru seçmeye bak bence. Windows 7'nin yanına kur diyorsun ama sen diyorsun ki ben üçüncü diske kuracağım Ubuntu'yu? Nasıl oluyor bu iş?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Atamertes

Dostum bence yedekleme yapacağın diske sistem kurman yanlış ve iki faklı win7 de gereksiz.

250lik ilk diske win7 ve 3dmaxını kur ve kesinlikle internete bağlama sadece iş için kullan böylelikle virüs programının ağırlığından da kurtulmuş olursun.
İkinci 250lik diske ubuntuyu kur internete girip işlerini hallet virüs bulaşsada win7 bu diski görmeyeceği ve depo diskte de etkilenecek bir sistem olmadığı için hiçbir sıkıntı çıkmaz.

Depoyu hiçbir sisteme bulaştırma win7 çökse dahi ilk diske format atar 1 saat gecikmeyle işine devam edersin.

Oyun bölümünde windows tabanlı oyun haberi paylaştığım için ceza almışım.
Ya cezayı verenlerin wine diye bir uygulamadan haberi yok ya da oyun bölümündeki diğer konulara hiç bakmıyorlar.
Saygısızlık yapmayı da yapılmasını da sevmem, yakıştıramadım.

sireno52

daha önce   3 ayrı hard diske farklı işletim sistemleri kurdum  örneğin 1. harddiske windows   2. harddiske  ubuntuyu .3. hardiskede       pardus veya mandriva fedora  kurdum ama ne hikmetse bu sefer kuramıyorum  sanırım doanımsal bir sorun var  şu an bilgisayarcıdan aldığım harddisk  test programı nı calıştırdım  3 harddiskide test edeceğim ve fotoğrafını çekip arkadaşa göstereceğim inşallah ciddi bir şey yoktur

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 24 Nisan 2014 - 18:26:41

arkadaşın verdiği programda tüm kareler  yeşil olursa hardisk temiz olduğunu söylemişti  eğer karelerin içinde yani yeşil karelerin içinde  kırmızı var ise yedekle demişti  sabah 3 tane kırmızı kare belirmişti    arkadaş verilerini yedekle demişti eğer kırmızı cıkarsa    sectör hatası var sanırım    http://forum.donanimhaber.com/m_37218495/tm.htm       
(İŞLEMCİ:Intel Skylake Core i7 6700K 4.0GHz 8Mb Cache LGA1151 ( ANAKART:  MSI Z170A GAMING M7 Intel Z170 Express 3400MHz(OC) DDR4)  (RAM:DDR4  16 GB )  (EKRANKARTI:  NVİDİA GeForce / GIGABYTE VGA,2GB,GTX680 OC,DDR5,256Bit,DVI,HDMI,DISPLAY PORT )

if

@sireno52, Ubuntu'yu kurmadan dene deyip masaüstüne düştükten sonra sudo fdisk -l
sudo blkid
çıktılarını geçer misiniz?