Ubuntu Shop Türkiye?

Başlatan exordll, 30 Mart 2014 - 15:52:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exordll

Selamlar olsun herkese!

Bir konuda fikir edinmek istedim, daha önce illaki başkalarının aklına gelmiştir ancak teklif edildimi sunuldumu bilmiyorum

Ubuntu Shop'u bilirsiniz Ubuntu Etiketli Kalemler,Defterler,Kıyafet Aksesuarlar çantalar vs.

Ubuntu Shop sanırsam satın alındığı taktirde heryere gönderim yapıyor bu ürünler.

Türkiye'de bu iş yapılamazmı? görüşülse edilse illa Ubuntu değil genel olarak Linux tasarımlarının olduğu malzemeler satılıyormu türkiyede?

daha önce baskı merkezlerinde kendime  siyah üzerine sade bir ubuntu yazılı bir t-shirt kalem  defter ve kupa bardak bastırmıştım

bu ve benzeri istekleri şahıs istiyorsa baskı merkezlerinde kendine özel yaptırabiliyor ancak bu işi uygun fiyatlı yapabilecek sabit bir yer olsa fena olmazmı? internet sitesi olan çeşitliliği bol olan?

elviskilli

Merhaba
Ben bu işe sıcak bakarım :) .  Linux ürünleri olsun , Ubuntu ürünleri olsun alırım. Şu anda bile küçük ubuntu logoları , Tux resimleri çıkartıp PVC kaplıyorum, sonrasında dizüstüme yapıştırıyorum. Bazen bulabilirsem penguen anahtarlıklar alıyorum.

heartsmagic

Daha önce de bir iki kere dile getirilmiş bir konu bu. Eğer istek bize yapılıyorsa aramızdan bu işi yapmayı düşünen kimse yok :) Yok, herkes için açıldıysa konu gelecek fikirler beklenebilir elbette.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

exordll

Alıntı yapılan: heartsmagic - 30 Mart 2014 - 19:05:31
Daha önce de bir iki kere dile getirilmiş bir konu bu. Eğer istek bize yapılıyorsa aramızdan bu işi yapmayı düşünen kimse yok :) Yok, herkes için açıldıysa konu gelecek fikirler beklenebilir elbette.

Açıkcası ben çok sıcak bakıyorum bu tarz bir projeye ve gerçekten üzerinde gereken emek ve sorumlulukla gidilirse çok ilgi göreceğine ve devamlılığı olacağına inanıyorum

KKTC'de Lefke Avrupa Üniversitesinde öğrenciyim okulun Linux/Unix ile ilgili hiç bir tecrübesi ve bilgisi yok web sitesinin Wordpress haricinde.. Bilgi işlem ve Rektörlükle görüştüm gerekli sunumları ve anlatımları yaptım kendilerine

Bu sene geç kaldık malesef gelecek öğretim yılında Özgür Yazılım Kulübü kurucağım okul içerisinde ve bir baskı merkezi ile görüştüm onlar zaten işin maddi tarafıyla ilgileniyorlar ancak Kıbrısta kendi içerisinde bir alışveriş ticareti döndüğü için çok cüzzi fiyatlarla böyle bir baskı işini kabul ediyorlar

Rektörlük okul içerisinde çok sıcak bakıyor genel olarak Kıbrıs'ta sadece Kıbrıs ODTÜ'de Linux'un populer olduğuna kanaat getirdim.

kısacası ben okul içerisinde bu işe girişeceğim eğer ki talep ve istek olursa Kuzey Kıbrıs'ada çalışmalar yapmak istiyorum Türkiye'de azımsanmayacak bir Linux topluluğu var daha önce bu iş konuşulmuş sanırsam ancak niçin girilmemiş anlamadım :)

Ubuntu Shop olarak yazdım başlığı ancak Linux Shop/Market olabilir Özgür Market ...

Dağıtımları Ücretsiz bir şekilde elden veya Kargo karşılığı ücretsiz gönderilir aksesuarlar  ciddi anlamda makul fiyatlara cezbetsin daha çok üyemiz olması açısından bu market kimliği eşliğinde okullarda üniversitelerin bahar şenliklerinde konferanslarda  Özgür olmak isteyen,merak eden ilgisi olan bir nebze'de olsa geçiş için korkusu olan arkadaşlara sunum davet vs..

Şu anda ve bir süredir araştırma yapmış değilim Türkiye için etkinliklerin yapılıp yapılmadığı hakkında.

ben ciddi manada bulunduğum konumla ilgili olarak böyle bir işe gireceğim okulum desteği ile.

kısaca anlatmak istedim çünkü gerekli sorumlulukla istenilince yapılmayacak bir proje değil ve herkes için çok keyif verici bir proje ve devam niteliği olan proje

exordll

Alıntı yapılan: umutubuntu - 31 Mart 2014 - 01:39:59
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=31634.0

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. oradaki yazınıza nazaran sanırsam Maliyetinden çok Lisans olayı sıkıntı çıkartıyor..

malesef üzüldüm keşke yapabilsek

umutubuntu

@exordll lisans, maliyet ve diğer etkenlerin hepsi ayrı ayrı uğraşılması finansal olarak yatırım yapılması gereken şeyler, bu sebepten ciddi mesai ve para harcayabilecek olan varsa zaten geri dönüşünü hesap ederek girecektir ama şahsen böyle birisini malesef hiç göremedim...

exordll

Alıntı yapılan: umutubuntu - 31 Mart 2014 - 14:28:01
@exordll lisans, maliyet ve diğer etkenlerin hepsi ayrı ayrı uğraşılması finansal olarak yatırım yapılması gereken şeyler, bu sebepten ciddi mesai ve para harcayabilecek olan varsa zaten geri dönüşünü hesap ederek girecektir ama şahsen böyle birisini malesef hiç göremedim...

hadi Ubuntu'yu geçtim bir şirket var bir isim var adamlar haklı

Linux adı altındadamı olmuyor bu iş

umutubuntu

Bir zamanlar linux34.com diye bir site vardı orada satılıyordu bu tarz şeyler ama kapanmış. Ayrıca bildiğim kadarıyla Linux adı ve penguen simgeleride Linux Vakfı tarafından tescilli.

exordll

Alıntı yapılan: umutubuntu - 01 Nisan 2014 - 19:36:40
Bir zamanlar linux34.com diye bir site vardı orada satılıyordu bu tarz şeyler ama kapanmış. Ayrıca bildiğim kadarıyla Linux adı ve penguen simgeleride Linux Vakfı tarafından tescilli.

Anlaşılmıştır.. :)

teşekkür ederim ilgi ve alakanızdan ötürü