GNOME 3.8'i GNOME 3.10'a yükseltme klavuzu

Başlatan nikbinliknet, 17 Kasım 2013 - 14:14:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

exordll

Sistemde herhangi bir verim olmadığı için direk Ubuntu Gnome 13.10 indirip kurdum fazlasıyla memnunum :)

ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

heartsmagic

@morg_:

apt-cache policy gnome-shell
sudo apt-get install gnome-shell

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

drkloji

Arkadaşlar ben sürüm yükseltmeyi yaptıktan sonra LibreOffice ile ilgili bazı ufak sıkıntılar yaşadım.

ubuntugnome.org dan indirdiğim iso ile kurulum yapmıştım. Gnome versiyonu 3.8.4'dü. Sıkıntısız kullanıyorum. Ancak LibreOffice'de düzgün bir şekilde açabildiğim office word dökümanları gnome versiyonu 3.10'a yükselttikten sonra bozuk açılmaya başladı. Aslında çok fazla bir bozukluk. Ama döküman içlerinde tablolarda vs darma dağın oluyor. Bir önceki gibi düzgün göstermiyor.
LibreOffice'de böyle bir etkilenme olmasına şaşırdım doğrusu.

LibreOffice'deki dökümanların bozuk göstermeye başlaması gnome kaynaklı olabilir mi acaba?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Nisan 2014 - 16:33:52

Versiyon yükseltme ile Evolution'da mesaj önizleme alanın renginin siyah olması gibi başka yan etkilerde mevcut. ilginç  ;D

morg_

@heartsmagic:

Synaptic paket yöneticisyle kurdum bu sefer açıldı ama gnome  arkaplan resmi değiştirilmiyordu ve ayarlara ulaşılmıyordu.Sonra synaptic yöneticisinde Cinnamon yazdım ve çıkan şeyleri işaretleyip kurdum.Gnome de düzeldi ilginç :)
Yani bunları komutla kurmaya çalıştığımda hatalar çıkıyordu ama synapticle kurduğumda ise sorunlarım çözüldü.