Ubuntu siyah grub ekranı hatası

Başlatan kraler1, 30 Mart 2014 - 00:35:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kraler1

Bilgisayarimda win8 kurulu idi win8 kurulu bilgisayarima ubuntu kurdum ve bi sure ubuntu kullandim ve daha sonra sıkıldım ubuntuda  ve kaldirdim dogrumu kaldirdim bilmiyorum kurulu oldugu diskten sildim ben win8 silindi saniyordum fakat ubuntuyu kaldirip ardindan win7 kurmaya calisinca win8 ekrani geldi ve ayarlarim falan silinmeden eski kullandigim hale dondum bi sure kullandim bugun win 8 yuklu bilgisayarima win7 kurmak istedim cd yi taktim ve cd den baslattim ve ekde ekledim siyah ekranla karsilastim ne yaparsam yapiyim bu ekrani gevemiyorum ubuntu cdside taktim onuda okumadi bios ayarlarinida acamiyorum pc orjinalinden win8 le geldigi icin ve bilgisayari acamadigim icin yardimlarinizi bekliyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

karboran

Bu hatayı ben genelde harddiskimde işletim sistemini başlatacak düzen silindiği zaman alıyorum. Bu hatayı alıyorsanız bilgisayarınız ne win7 kurulumuna nede ubuntu kurulumuna başlamadan direk harddiski okumaya çalışıyordur. Cd yi okuduğu zaman böyle bir hata almanız mümkün değil. Sorun sistemi cd sürücüden başlatamamanızdan kaynaklanıyor. Dizüstü bilgisayarınız boot tuşu veya bios ayarları yardımıyla mümkün. Dizüstünüzün Marka Model nedir ?.
Kabin basıncı düştü motorlarda arıza !
Vakit süratle aksın hakimiyet kur nabıza !
İçinden nasıl geldiyse yaz anlat herşeyi ,
Bu mektup varmıcak hayalini kurduğun kıza !

kraler1

Bilgisayarim sony vaio sve1513y1esi dediginizde haklisiniz sanirim tasinabilir harddisk bagliydi laptopa bu laptop kendinden win8 kurulu geldigi icin acilista biosa giremedim

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 30 Mart 2014 - 00:51:25

Şuan kazakistanın turkistan sehrinde ogrenciyim burda imkanlar cok kısıtlı bundan anlıyabilcek kimse yok bu cevrelerde sizlerden yardim bekliyorum bilgisayar zorunlu ihtiyacım

karboran

Bir şekilde bios a girmeli veya laptopunuzun boot tuşunu kullanarak cd yi seçmelisiniz.   Lenovolarda da dizüstünün yan tarafından küçük bir recovery tuşu var bilgisayar kapalı iken sadece o küçük düğmeye basınca bios a giriyor direk. Biraz araştırdım  sony de de asist (yardım) butonu varmış bu tuşa basarak açın gibicesinden *bir şeyler okudum. Umarım işe yarar.

kraler1

Söylediğiniz şekilde acabildim ayar ekranını cok cok cok tesekkurler o menuden sistemi kurtar dedim windows kurtarma ekrani geldi sorun giderden bilgisayari sifirlamayi sectim benden cd istiyor win 7 takdigimda kabul etmiyor elimde win8 cd si yok ustunde kurulu geldi bi sekilde biosdan falan biseyler yapabilirmiyim

karboran

Sisteme şuan ne kurmak istiyorsunuz ve karşınıza gelen o menüde neler vardı öğrenebilirsem ona göre bi çözüm düşünelim.

kraler1

Suan sistem geri yuklemesi denedim sonuca gore yazicam tekrar amacim format atmakti win8 ayar ekraninda kendi kendine format atma bolumu var fakat onu yaomadim dedim format atma niyetine girmisken win7 kuruyum taktim cd yi cd den baslattim ve arkasindan o resimde olan hatayi aldim simdi sistwm geri yuklemesiyle bilgisayari acabilirsem şu ubuntudan tamamem kurtulmaliyim sanirim ilkönce tekrar benzer hatalari almamak icin

karboran

Linsası sanırsam win8 iniz . Win 7 format atmanızı önermem. Sistem geri yükleme seçeneklerinden, belgelerimi saklamadan geri yükle diye bir seçenek var formattan pek bi farkı yok bilgisayar ilk gün aldığınız gibi oluyor. Ubuntu da bu şekilde sistemden tamamen kalkmış olur diye düşünüyorum.

kraler1

Suan bu ekranda bekliyorum tamamlicakmi bilemiyorum

[eklenti yönetici tarafından silindi]

karboran

Bu olay bazen 2-3 saat belki daha fazla da sürebilir. Acer i3 bi dizüstü vardı dayımın 5,5 saatte bitmişti :).

kraler1

O zaman beklemeliyim sanirim bu arada yazida bi degisiklik oldu dosya geri yuklemesinin son islemleri yapiliyor yaziyor simdi bakalim beklemeye devam cok tesekkurler yardiminiz icin burdada saat 5.30 oldu bakalim bitiricekmi uyuyamadım bunun derdine :)