Windows 8'in yanına Ubuntu kurulumu

Başlatan masit94, 26 Mart 2014 - 17:21:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

masit94

Samsung Ultrabook'umdaki Windows 8'in yanına Ubuntu 12.04 kurmak istiyorum.
Kurmak için ubuntuyu usbye yazdırdım. Boot edip kurulumu yaptım ayrı işletim sistemleri çalışacak şekilde. Daha sonra Windows 8'i açıp easybcd ile Ubuntu'yu açabilmek için ayarları yaptım. Yeniden başlattığımda işletim sistemi seçme ekranında ubuntuyu seçtiğimde siyah bir ekran üzerinde sadece yanıp sönen bir çizgi oluyor. Birkaç kere tekrardan kurulum yapıp denedim sonuç aynı oldu. EasyBCD üzerinden Grub2'yi seçtiğimde ise sanırım hata verip kod yazılabilecek bir ekran geliyor. Linux'da yeni olduğumdan dolayı tam olarak anlayamadım maalesef.
Bu yanıp sönen çizgi meselesinden nasıl kurtulacağım konusunda fikri olanlar paylaşırsa sevinirim.
Teşekkür ederim.

heartsmagic

Sadece Grub değildir sorun, Windows 8 varsa makinede UEFI ve güvenli başlangıç falan vardır. Wiki'deki UEFI kurulum konusuna bakılabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

masit94

Bir süre çözemeyince, Windows'u tamamen silip tüm diske Ubuntu kurdum. Yine de yardımlarınız için çok teşekkür ederim. :)

alikemal0162

en basta secure boot özelligini kapatsa idin bir problem olmazdı ama artık buuyuk ihtimal windows 8 i bi daha açamassın.en garanti uefi yerine csm bios kullan windows 8 i yeniden kur veya recoveryden kur.sonra ubuntuda boot-sav paketi ile açılısı onar dula bootta bi sorun olmaz

heartsmagic

Etiketlemeden kapatalım zira olan Windows'a olmuş :) 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.