ekran gidip gidip geliyor

Başlatan mircolak, 04 Mart 2014 - 10:24:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mircolak

arkadaşlar bugun ubuntu 12.04 kurdum. pcden hiç ses gelmiyordu ben biraz kurcaladım internette yazılanları yapmaya çalıştım. Sonra ses simgesinin yanında -- işareti belirdi. oturumu kapattım tekrar girmeye çalıştım ama girmedi.pcyi yeniden başlattım ve şimdi ekran saniyede bir gidip gidip geliyor. ekran kartım ati radeon hd 4650

EDIT: Bir de sesten önce ati driver kurmaya çalıştım. internetten baktım yaptım ama hata verdi.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 04 Mart 2014 - 11:01:30

işletim sistemi seçme ekranında birden fazla ubuntu var. ben de başka birini seçtim. tertemiz yeni bi ubuntu açıldı. anlamadım ben bu işi. bir de açılma esnasında bi kaç saniyeliğine siyah ekran geliyor bir kaç tane alt alta hata yazısı çıkıyor ama ben okuyamadan ubuntu açılıp normal bir şekilde çalışıyor. sadece ses yok.

if

@mircolak, nereden bulduğunuz hangi önerileri denediniz?
lsb_release -a
uname -r
dpkg -l | grep indicator-sound
çıktılarını buraya geçin.

sudo sh /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh
sudo apt-get remove --purge fglrx fglrx_* fglrx-amdcccle* fglrx-dev*
sudo apt-get remove --purge xserver-xorg-video-ati xserver-xorg-video-radeon
sudo apt-get install xserver-xorg-video-ati
sudo apt-get install --reinstall libgl1-mesa-glx libgl1-mesa-dri xserver-xorg-core
sudo rm /etc/X11/xorg.conf
sudo rm -rf /etc/ati
komutlarını vererek açık kaynak sürücüye dönün.

mircolak

ses problemi için http://www.linuxquestions.org/questions/linux-hardware-18/nvidia-hdmi-audio-933109/#post4645514 burada yazanları yaptım. ekran kartını yüklemek için nereye baktığımı unuttum.

No LSB modules are available.
Distributor ID: Ubuntu
Description: Ubuntu 12.04.4 LTS
Release: 12.04
Codename: precise

3.11.0-17-generic

ii  indicator-sound                            0.8.5.0-0ubuntu2.1                  System sound indicator.

bu arada çık kaynak sürücüye dönmek için verdiğiniz kodların ilkinde Can't open /usr/share/ati/fglrx-uninstall.sh diyor.

if

Ses kartı işini başka konuya bırakalım.

lspci
glxinfo | grep render
çıkyılarına bakalım.

mircolak

00:00.0 Host bridge: Intel Corporation 2nd Generation Core Processor Family DRAM Controller (rev 09)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Xeon E3-1200/2nd Generation Core Processor Family PCI Express Root Port (rev 09)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1 (rev 04)
00:1a.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #2 (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 1 (rev b5)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family PCI Express Root Port 3 (rev b5)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 82801 PCI Bridge (rev b5)
00:1d.0 USB controller: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family USB Enhanced Host Controller #1 (rev 05)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation H61 Express Chipset Family LPC Controller (rev 05)
00:1f.2 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 4 port SATA IDE Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family SMBus Controller (rev 05)
00:1f.5 IDE interface: Intel Corporation 6 Series/C200 Series Chipset Family 2 port SATA IDE Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV730 PRO [Radeon HD 4650]
01:00.1 Audio device: Advanced Micro Devices, Inc. [AMD/ATI] RV710/730 HDMI Audio [Radeon HD 4000 series]
03:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8111/8168/8411 PCI Express Gigabit Ethernet Controller (rev 06)
04:00.0 PCI bridge: ASMedia Technology Inc. ASM1083/1085 PCIe to PCI Bridge (rev 01)

direct rendering: Yes
OpenGL renderer string: Gallium 0.4 on AMD RV730
GL_EXT_vertex_array_bgra, GL_NV_conditional_render,

heartsmagic

Şu an sürücü devrede görünmüyor zaten, varsayılan sürücüyü kullanıyorsun. Başka Ubuntu dediğin, başka bir çekirdektir. Fakat onu açtığında tertemiz bir Ubuntu karşılamaz seni. Dosyaların, kurduğun uygulamalar falan aynıdır. Sadece çekirdek değişir, yeni bir çekirdekte de sorun yaşamışsan eskisi sorun yaşatmamıştır belki sana. Ancak, sürücüler zaten kurulu olmadığı için öyle bir ihtimal de olmamalı.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.