açılışta start preload hatası

Başlatan et4x, 10 Mart 2014 - 04:49:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

et4x

Merhabalar konuyu yanlış yere açtıysa kusuruma bakmayım bulamadım. Dün gece bilgisayarıma ubuntuyu yükledim. Daha önce yüklerkende bazı sorunlar alıyordum. Kurulum bittikten sonra bilgisayar çok ağır işlem yapıyor fare bazen acayip derecede donuyordu. Ekran kartı ile ilgilidir dedim ve ondan sonrada elementary os u kurmaya karar verdim. Aynı şekilde onuda kurdum. Ek bileşenlerde ekran kartının etkin olmadığını gördüm. Etkinleştir dedim, başlangıçta sadece start preload yazısı geliyor. Ekran görüntüsünüde göstericem. Artık linux tabanlı bir işletim sisteminde durmak istiyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bu arada bilgisayar sistem gereksinimleri gayet yeterli

intel i5 2,40 ghz
8 gb ram
1 gb nvidia gt630m
vs. vs.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Konuyu daha uygun bir yere taşıyalım. 
Elementary OS için kurtarma kipinde giriş yapabiliyor musun?

Diğer sorunun için konuşayım, belki üzerinde durulabilir sonra tekrar deneyeceksen başka bir dağıtım. Sistem gereksinimlerin gayet yerinde, ortada başka bir sorun olmalı. Dizüstü marka ve modelini de aktarırsan güzel olur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

et4x

Merhaba tekrardan. Sadece ekran bu şekilde kalıyo dahada ilerlemiyor. ( 1 saat boyunca bıraktım ilerlemedi ) Kurtarma kipinide çalıştırım ama sonuç aynı  :(   

Hiçbir linux yazılımını doğru düzgün çalıştıramadım bu bilgisayarda. Lenovo z580 marka ve modeli. Sanal makinaya kurucam öğrenme amaçlı. Daha sonra bi şekilde deneyeceğim

heartsmagic

Kısacası bu sorunla uğraşmaktan vazgeçtin öyle mi? 
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

plazma

Sabit disk tamamiyle dolu mu? Biraz araştırma yaptım ozaman yapıyormuş bu hatayı yada lightdm den olablir Ctrl+Alt+F1 ile terminale düşüp 
sudo df -H hdd ne kadar yer kaldığına bakabilrsin, eğer dolu ise gerksiz dosyalardan sil biraz. sonra
sudo reboot
eğer sabit disk ile ilgili değilse lightdm olablir
sudo apt-get install --reinstall lightdm
sudo dpkg-reconfigure lightdm

sudo reboot

bunlardan biri değilsede bir kaç arıza daha var onun içinde bu adresten inceleme yapabilrsin : http://askubuntu.com/questions/205695/12-04-hangs-at-checking-battery-state