Windows için olan eğitim setini Ubuntu'da nasıl çalıştırırım?

Başlatan Gesko, 23 Şubat 2014 - 18:05:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Gesko

Merhaba arkadaşlar .Eğitim seti alcam fakat .O da usb şeklinde gelicek .

Büyük ihtimalle exe .

BUnu ben ubuntuda nasıl çalıştırcam ? program öneriniz var mı ?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Şubat 2014 - 18:50:32

ağa birinizde cevap yazın ya insanlık ölmüş  ;D ;D ;D ;D
"Eğer bir gün benim sözlerim bilimle ters düşerse bilimi seçin.''

M.Kemal ATATÜRK

grayloop

Wine kurup deneyeceksiniz, ama çalışma garantisi yok.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

Gesko

bir çözüm lütfen ya valla kötü olcam bakın şimdi .Nasıl yapıcam ben şimdi :S  :'( :'( :'(

M.Kemal ATATÜRK

mthan

Alıntı yapılan: Gesko - 23 Şubat 2014 - 19:01:28
bir çözüm lütfen ya valla kötü olcam bakın şimdi .Nasıl yapıcam ben şimdi :S  :'( :'( :'(
@gridongu haklı @Gesko wine ile kurulumunu yapacaksınız.Şansınız yaver giderse ne ala.Windows da çalışan programların pek çoğu Linux ortamında çalışmamaktadır.Linux severler olarak bizlerin buna çözümü gerekli programın muadilini kullanmaktır.Birebir kullanmak ne yazıkki bazen mümkün olmuyor.Yine de wine da bir deneyin.
Özgür yazılım....
http://getgnu.org/

Gesko

yav ne berbat birşey ya .

Nasıl yapacam aklım durdu  :o.

Gelsin deniycem bakalım .

M.Kemal ATATÜRK

grayloop

@Gesko,
Almadan önce Linux'da çalışma durumunu sorun. Bir de Eğitim setinin adını + Linux şeklinde yazıp genel arama motorundan (Google, Yandex...) arayın, belki daha önce bu durumla karşılaşmış olanlar vardır.
hüzün ki en çok yakışandır bize
belki de en çok anladığımız
                                 H. Yavuz

if

@Gesko, öncelikle kullandığınız dili düzeltmenizi rica ediyorum. Burası gönüllüler tarafından yaşatılan bir ortam. Bu gönüllüler vakitleri dahilinde bildikleri konulara cevap yazıyorlar. Cevap gelmeyince "Neden cevap yok?" mealinde iletiler göndermek tasvip ettiğimiz bir davranış değil. Ayrıca Windows işletim sistemi için yazılmış bir ikilik dosyanın daha önce denenip denenmediği bilinmediği halde bam başka bir işletim sistemi üzerinde çalışıp çalışmayacağına dair kesin bir yanıt verilememesini "berbat" diye nitelemek başta size cevap veren arkadaşların emeklerini küçümsemek sonra olmayacak olanı işletim sisteminden istemek gibi yersiz bir davranış sergilemiş oluyorsunuz nazarımda. Güneş batıdan doğmaz ama GNU/Linux Ubuntu size güneşin batıdan doğduğunu canlandırmanızı sağlayacak araçları sunuyor en azından.

Aldığınız eğitim setini içeren parmak belleği Ubuntu'ya taktıktan ve bağladıktan sonra wine /nerede/bu/exe/dosyası şeklinde bir komutla ueğitim setini çalıştırıp çalıştıramayacağımıza bakarız.

Gesko

yav Allah aşkına ne dedim ya hemen yerden yere vurmuşunuz beni ufak bir soru sordum .

Ayrıca ben ordaki berbat dediğim şey durum olarak söyledim .ubuntuya karşı birşeyim yok .

Bende biliyorum  burdaki arkadaşların gönüllü olduklarını .Saolun yardımcı oldunuz .

Bende bunu espirili birşekilde cevap yazdım .Hayır hiç bir kötülüğüm yok birşeyim yok .Kaç yıldır bu forumdayım .Ne kadar fazla paylaşım yapamasamda girer çıkarım .

Heralde beni laubali olarak nitelendiriyorsunuz .Neyse konuyu uzatmaya gerek .

Cevabınız için teşekkürler .Usb geldiğinde deniycem .

Bende mp3 player var sony'nin onun içindede exe var wine ile denedim olmadı .Sizin dediğiniz şekilde yapıcam .teşekkürler

M.Kemal ATATÜRK

MoShic

Yerden yere vurma gibi bir durum yok, sadece yazım tarzınız hos degil ve gayet nazikce bir uyarıda bulunmus arkadas, kötü anlama.
Setin gelsin, Wine'ı Yazılım merkezinden kur. Çalıştırmayı dene, olmazsa zaten seve seve yardım ediyorlar kuşkun olmasın ve hemen o dakika cevap gelmesini beklemen mantıksız olacaktır. Umarım çözülür.
Eski ID: Mar yJuana

kodadiirem

Wine ile ya da başka bir yolla çözülemezse en son çare sanal bilgisayar yazılımı(VirtualBox gibi) ile Windows kurarsınız, programınızı orada çalıştırırsınız. İstedikten sonra özgür yazılımda çareler tükenmez.  8)
Lütfen Türkçemizi doğru kullanalım.

gnukarabatak

wine ve playonlinux araçlarında eski nazaran çok iyileştirme ve geliştirmeler yapılmış. Ben çocuklar için nostale oyununu ki windows oyunudur, hiçbir sıkıntı çıkmadan Lubuntu üzerinde rahatlıkla çalıştırabildim. Muhtemel o eğim setide quicktime yada benzeri bir gösterim aracı ile hazırlanmış bir eğitim setidir. Endişeniz olmasın, arkadaşlarında söylediği gibi o çözümsüz günler çok gerilerde kaldı. wine son sürüm işinizi görecektir. Bir şekilde görmese bile wine geliştiricilerine bildirmeniz halinde mutlak bir çözüm sunacaklardır.
Linux kullanmak bir farklılık, linux'te kod yazmak ise ayrıcalıktır.