İnternet bağlantı simgesinde klasör simgesi görünmesi normal mi?

Başlatan istiklal, 07 Şubat 2014 - 21:27:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istiklal

Arkadaşlar daha önce hiç dikkat etmemiştim ama bir kaç gündür fark ettiğim bir şey var ki kablolu ya da kablosuz şekilde internete bağlandığımda bağlantı ismimin sol üst köşesinde klasör simgesi (mavi) görünüyor (resim olarak ekledim). Bu normal midir? Yoksa bir şeyler paylaştığımı filan mı ifade ediyor ? Net de çok yavaşladı sanki :D Biraz evham yaptım sanırım :D :D

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Paylaşım içim herhangi bir şey yaptın mı?
smbstatus
ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

istiklal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 07 Şubat 2014 - 23:53:02
Paylaşım içim herhangi bir şey yaptın mı?
smbstatus
ne diyor?

Paylaşım için hiç bir şey yapmadım sanırım.
Verdiğiniz komutun çıktısı ise :
smbstatus

Samba version 3.6.6
PID     Username      Group         Machine                       
-------------------------------------------------------------------

Service      pid     machine       Connected at
-------------------------------------------------------

No locked files

şeklinde. Bunu gün içinde pek çok kere denedim. Hep bu şekilde çıktı veriyor.

heartsmagic

Samba çalışıyor ama paylaşımda bir şey yok gibi. Samba ile ilgili bir simge de olabilir, başka bir şey de. Ne yazık ki kullanmadığım bir masaüstü olduğu için net bir şey söyleyemiyorum.

istiklal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 09 Şubat 2014 - 17:35:02
Samba çalışıyor ama paylaşımda bir şey yok gibi. Samba ile ilgili bir simge de olabilir, başka bir şey de. Ne yazık ki kullanmadığım bir masaüstü olduğu için net bir şey söyleyemiyorum.

Teşekkürler :) Ben de anlamış değilim belki önceden de vardı dikkat etmemiş olabilirim ama kafama takıldı. Sık sık verdiğiniz komutu çalıştırıyorum ama aynı çıktıyı veriyor.

heartsmagic

Sisteminde bir şey paylaşmıyor veya Samba'ya ihtiyacın yoksa kaldırmayı deneyebilirsin kendisini. 

istiklal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 16 Şubat 2014 - 18:18:07
Sisteminde bir şey paylaşmıyor veya Samba'ya ihtiyacın yoksa kaldırmayı deneyebilirsin kendisini.
Sambayı kaldırdım ama değişmedi maalesef. Simge hala görünüyor.

heartsmagic

Ne simgeymiş, ısrarcı çıktı :)
Mint kullanan birileri gelse de yorumlasa, herkeste mi durum böyle acaba.

istiklal

Alıntı yapılan: heartsmagic - 18 Şubat 2014 - 02:01:38
Ne simgeymiş, ısrarcı çıktı :)
Mint kullanan birileri gelse de yorumlasa, herkeste mi durum böyle acaba.

:) :) Evet kesinlikle kaybolmayacağım der gibi bakıyor oradan :D. Benden başka Mint kullanan yok mu acaba. :P

if

istiklal

Alıntı yapılan: if - 20 Şubat 2014 - 22:38:42
@istiklal, hangi simge temasını kullanıyorsunuz?

Oxymentary temasını kullanıyorum. Diğerlerini de denedim Tango,unity-icon-theme,Mint KDE,Oxygen gibi simge değişse de aynı şekilde küçük bir klasör görünümü kaybolmuyor.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 21 Şubat 2014 - 13:47:20

Bir de aklıma gelmişken yandex depo için webdav diye bir şey yüklemiştim onunla bir bağlantısı olabilir mi acaba ?

heartsmagic

if

istiklal

Alıntı yapılan: if - 22 Şubat 2014 - 01:05:10
@istiklal, webdev çalışıyor mu bakalım: ps aux | grep web

Şöyle çıktı verdi.

umit     13006  7.0  2.9 412128 122520 ?       Sl   18:50   4:21 /opt/google/chrome/chrome --type=renderer --lang=en-US --force-fieldtrials=AutocompleteDynamicTrial_2/DefaultControl_R2_Stable/CookieRetentionPriorityStudy/ExperimentOn/DeferBackgroundExtensionCreation/RateLimited/ForceCompositingMode/disable/OmniboxBundledExperimentV1/StandardR2/Prerender/PrerenderEnabled/PrerenderFromOmnibox/OmniboxPrerenderDisabled/PrerenderLocalPredictorSpec/LocalPredictor=Disabled/Test0PercentDefault/group_01/UMA-Dynamic-Binary-Uniformity-Trial/default/UMA-New-Install-Uniformity-Trial/Control/UMA-Session-Randomized-Uniformity-Trial-5-Percent/group_18/UMA-Uniformity-Trial-1-Percent/group_75/UMA-Uniformity-Trial-10-Percent/group_07/UMA-Uniformity-Trial-100-Percent/group_01/UMA-Uniformity-Trial-20-Percent/group_03/UMA-Uniformity-Trial-5-Percent/group_13/UMA-Uniformity-Trial-50-Percent/group_01/ --renderer-print-preview --disable-webgl --disable-pepper-3d --disable-gl-multisampling --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-video-decode --channel=11672.8.1187157688
umit     17397  0.0  0.0  34684  2692 ?        Sl   19:22   0:00 /usr/lib/libunity-webapps/unity-webapps-service
umit     19165  7.0  1.8 259908 74224 ?        Sl   19:38   0:57 /opt/google/chrome/chrome --type=renderer --lang=en-US --force-fieldtrials=AutocompleteDynamicTrial_2/DefaultControl_R2_Stable/CookieRetentionPriorityStudy/ExperimentOn/DeferBackgroundExtensionCreation/RateLimited/ForceCompositingMode/disable/OmniboxBundledExperimentV1/StandardR2/Prerender/PrerenderEnabled/PrerenderFromOmnibox/OmniboxPrerenderDisabled/PrerenderLocalPredictorSpec/LocalPredictor=Disabled/Test0PercentDefault/group_01/UMA-Dynamic-Binary-Uniformity-Trial/default/UMA-New-Install-Uniformity-Trial/Control/UMA-Session-Randomized-Uniformity-Trial-5-Percent/group_18/UMA-Uniformity-Trial-1-Percent/group_75/UMA-Uniformity-Trial-10-Percent/group_07/UMA-Uniformity-Trial-100-Percent/group_01/UMA-Uniformity-Trial-20-Percent/group_03/UMA-Uniformity-Trial-5-Percent/group_13/UMA-Uniformity-Trial-50-Percent/group_01/ --renderer-print-preview --disable-webgl --disable-pepper-3d --disable-gl-multisampling --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-video-decode --channel=11672.16.795601286
umit     19225  2.8  1.5 248928 63056 ?        Sl   19:45   0:09 /opt/google/chrome/chrome --type=renderer --lang=en-US --force-fieldtrials=AutocompleteDynamicTrial_2/DefaultControl_R2_Stable/CookieRetentionPriorityStudy/ExperimentOn/DeferBackgroundExtensionCreation/RateLimited/ForceCompositingMode/disable/OmniboxBundledExperimentV1/StandardR2/Prerender/PrerenderEnabled/PrerenderFromOmnibox/OmniboxPrerenderDisabled/PrerenderLocalPredictorSpec/LocalPredictor=Disabled/Test0PercentDefault/group_01/UMA-Dynamic-Binary-Uniformity-Trial/default/UMA-New-Install-Uniformity-Trial/Control/UMA-Session-Randomized-Uniformity-Trial-5-Percent/group_18/UMA-Uniformity-Trial-1-Percent/group_75/UMA-Uniformity-Trial-10-Percent/group_07/UMA-Uniformity-Trial-100-Percent/group_01/UMA-Uniformity-Trial-20-Percent/group_03/UMA-Uniformity-Trial-5-Percent/group_13/UMA-Uniformity-Trial-50-Percent/group_01/ --renderer-print-preview --disable-webgl --disable-pepper-3d --disable-gl-multisampling --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-video-decode --channel=11672.18.1287695195
umit     19311  1.5  0.8 215936 33740 ?        Sl   19:50   0:00 /opt/google/chrome/chrome --type=renderer --lang=en-US --force-fieldtrials=AutocompleteDynamicTrial_2/DefaultControl_R2_Stable/CookieRetentionPriorityStudy/ExperimentOn/DeferBackgroundExtensionCreation/RateLimited/ForceCompositingMode/disable/OmniboxBundledExperimentV1/StandardR2/Prerender/PrerenderEnabled/PrerenderFromOmnibox/OmniboxPrerenderDisabled/PrerenderLocalPredictorSpec/LocalPredictor=Disabled/Test0PercentDefault/group_01/UMA-Dynamic-Binary-Uniformity-Trial/default/UMA-New-Install-Uniformity-Trial/Control/UMA-Session-Randomized-Uniformity-Trial-5-Percent/group_18/UMA-Uniformity-Trial-1-Percent/group_75/UMA-Uniformity-Trial-10-Percent/group_07/UMA-Uniformity-Trial-100-Percent/group_01/UMA-Uniformity-Trial-20-Percent/group_03/UMA-Uniformity-Trial-5-Percent/group_13/UMA-Uniformity-Trial-50-Percent/group_01/ --renderer-print-preview --disable-webgl --disable-pepper-3d --disable-gl-multisampling --disable-accelerated-compositing --disable-accelerated-2d-canvas --disable-accelerated-video-decode --channel=11672.21.906780652
umit     19557  0.0  0.0   5760   848 pts/2    S+   19:51   0:00 grep --color=auto web

if

/usr/lib/libunity-webapps/unity-webapps-service Hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

istiklal

Alıntı yapılan: if - 03 Mart 2014 - 20:33:42
/usr/lib/libunity-webapps/unity-webapps-service Hangi masaüstünü kullanıyorsunuz?

KDE Plasma Çalışma alanı ile giriş yapıyorum. Bu oluyor sanırım masaüstü ortamı.