ubuntuya erişemiyorum...

Başlatan cehsc, 28 Şubat 2014 - 22:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cehsc

Selamün Aleyküm - Aleyküm Selam İlk öncelikle..
Ubuntu daki misafir ve konuk hesaplarını kaldırma silmek istedim bilgisayarı yeniden başlattım grup ekranından sonra ubuntu diyorum herşey eskisi gibi gidiyor fakat masaüstüne erişebilmem için kullanıcı adım ve parola soran o ekran gelmiyor aksine kapanıyor.. aşadakileri denedim böyle oldu nasıl geri getirebilirim ubuntuyu okadarda pdfler,dökümanlar vs indirmiştim..?

"" sudo gedit /etc/lightdm/lightdm.conf "" bu açılırken boş tu ve ben ""allow-guest=false"" bu yazıyı ekledim olan oldu..

empax

Aleyküm Selam.

Alıntı Yapparola soran o ekran gelmiyor aksine kapanıyor.
Peki tam olarak ne oluyor? Bu aşamada Ctrl+Alt+F1 tuşlarına basıp uçbirime düşebiliyor musunuz?
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

cehsc

grup sekmesinde ubuntuya tıklıyorum kapanmadan ctrl+alt+f1 basıyorum terminale griyor..

heartsmagic

ctrl+alt+f1 veya f2 ile uçbirime düşüp, kullanıcınla giriş yapabilirsin. Ardından:

sudo nano  /etc/lightdm/lightdm.conf ile dosyayı açar eklediğin şeyi silersin. Gerçi o dosyanın boş olmaması gerekiyor normal şartlarda, en azından ben böyle biliyorum. Dosyayı ctrl+x ile kapatıp kaydedebilirsin.
sudo service lightdm restart
ile de giriş yöneticisini tekrar başlatabilirsin.

Konuk oturumunu iptal etmek istiyorsun. Ubuntu sürümün nedir?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

cehsc

13.10 32 bit

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Şubat 2014 - 23:49:18

Dosyayı çalıştırmak için root olmak gerekiyor login diyor adımı giriyorum passwd diyor şifremi giriyorum "login incorrect" çıkıyor bidaha login diyr... bende normal kullanıcıdan root olmak istiyorum sudo -i yazıyorum şifreyi giriyorum ""sorry,try again"" yazıyor
root şifremi değiştirmek istiyorum normal kullanıcıdan root passwd yazıp enterliyorum bu seferde sistem yöneticisine root_system_bin paketlerini kurmasını isteyin diyor...
Yardım edermisiniz..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 01 Mart 2014 - 22:51:44

Yardım eden yokmu..

heartsmagic

"login incorrect" diyorsa ya kullanıcı adın yanlıştır ya da parolan.

ctrl+alt+f1 veya f2 yaptın, giriş yap önce. Bunu bir netleştirelim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.