[Çözüldü] ELEMENTARY OS LUNA USB KURULUM SORUNU

Başlatan pars bilisim, 26 Şubat 2014 - 17:24:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pars bilisim

oldukça hoş ve güzel görülen dağıtımı denemeye karar verdim birçok usb boot yazılımı denesemde kurulumun yarısına geldiğimde "Diske kopyalanması neredeyse bitti"yazısının hemen ardından "kurulum tamamlanamadı bu durum genelde bozuk cd/dvd aygıtından kaynaklanır vs" ve "kurulum çöktü" diyerekten kalıyor.İso dosyasıda sağlam boyut olarak ta tamam  LinuxLive USB Creator zaten hash değerlini kontrol ediyor ve onaylıyor
dağıtım ubuntu tabanlı bu arada

heartsmagic

USB kurulum kalıbını hazırladığın uygulamayı değiştirip dene.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

waroi

LinuxLive sorunlu gibi bu ara, bende de aynısı olmuştu, sevgili @heartsmagic'in dediği gibi başka program deneyin, ben Pardus Usb Creator diye bişey ile yazdırıyorum, eski bir program olmasına rağmen,  hiç bir sefer sorun yaşatmıyor... İmageWriter diye bir program da var. Şimdilik aklıma gelenler bunlar umarım yardımcı olur. :)

pars bilisim

Tekrar EOS inidirip aklıma gelen tüm usb yazdırma programlarını denedim.İşin ilginç yanı hep aynı yerde takılıp kalıyor.Verdiği hatanın ekran görüntüsünü alamıyorum.O sırada hiç bir hdd'ye erişim yapamıyorum.
Biraz genel bir soru olacak ama Linux dağıtımları kurulum sırasında donanım uyşmazlığı yaşarsa bu tip hatalar verebilir mi?Hoş zaten Ubuntu tabanlı bir dağıtım olan Mint'i aylardır sorunsuz kullanıyordum.Onu silip yerinde EOS yükleme çalıştım ama başarısız oldum

waroi

Yok öyle bir şey olmaz, hata hakkında daha fazla bilgi verebilirseniz, yardımcı olmaya çalışalım....

heartsmagic

Olmaz dediğimiz şey donanım uyuşmazlığı ise neden olmasın, olabilir elbette :) Grafik kartı, anakarttaki bir böcek vs. hepsi kurulumu sonlandırabilir. Burada mesele kurulum aracının bu sorun sürecini nasıl yürüttüğü bence.
@pars bilisim, grafik kartın Nvidia mı?

empax

USB belleğinizi bu işin piri diyebileceğim Unetbootin ile hazırlayın.
بسم الله الرحمن الرحيم
|ACEMİLER İÇİN İLK DURAK|Çözüldü|Kod etiketi|

pars bilisim

Soruları tek tek yanıtlayayım :)
Unetbootin zaten ilk olarak kullandığım usb yazdırma programıydı.Yani programlar işini yapıyor
Evet kart Nvidia GTS 450 ama karttan olabileceğini düşünmüyorum öyle olsa Mint'de de sorun çıkartmaz mıydı?Aksine en az Windows kadar performanslı çalışıyordu ekran kartı :)

waroi iyi bir kamera bulursam resim çekip atayım çünkü o sırada haliyle kurulum sonlandırıldıgı için disklere erişim kapanıyor.Akabinde de EOS çöküp siyah ekran geliyor.Sabit disk hatası mı diyeceğim ama deminde belirttiğim gibi Linux Mint 16 yine aynı yada muadili bir kurulum hatası vermezmiydi?

heartsmagic

Bir başka dağıtımda sorun çıkartmadığı diğer bir dağıtımda sorun çıkartmayacağı anlamına gelmez. Kurulumu başlatabiliyorsan nomodeset parametresi ile başlatmayı dene.

pars bilisim

DVD çekip kurulumu sorunsuz tamamladım şuan EOS LUNA'dan yazıyorum.Teşekkürler

waroi

Hadi geçmiş olsun, demek ki problem usb'ye yazdırdığınız programdaymış. Güle güle kullanın... :)