SSH Hatası

Başlatan koumht, 11 Şubat 2014 - 17:27:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

koumht

Bilgisayarımda ve mini bilgisayar kartı olan beaglebone black in içinde ubuntu kurulu. Bilgisayarımdan ssh 192.168.7.2 dediğimde bağlanamıyorum. Hata olarak "Permission denied (publickey,password)." diyor. Bundan önce beaglebone black de angstrom kuruluydu ve böyle bir sorun yoktu. Yardımcı olabilirmisiniz?

krwlng

Anladığım kadarı ile parola girme işlemi yapamadan bu hatayı alıyorsunuz, o yüzden parola kontrolü yapın diyemiyorum. Aynı bilgisayardan daha önce aynı ip adresli başka bir cihazla ssh bağlantısı kurduysanız ssh anahtar dosyasını silmeniz gerekebilir, "/home/kullanıcıadı/.ssh/known_hosts" dosyasını silip tekrar deneyebilirsiniz.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

koumht

Cvplarınız için tşk ederim. Beaglebone bağlanırken bana bir kullanıcı tanımlanmış. Onun için ssh ubuntu@192.168.7.2 (ssh kullanıcı_adı@ıp_adres)olarak bağlanıp şifremi girince ulaşabildim.

Acaba bu kullanıcı adı olmadan direk bağlanabilir miyim? Yani ssh 192.168.7.2 yaptığımda şifre istemeden direk bağlanmak istiyorum.

heartsmagic

Kullanılan bağlantıdaki hesap farklıysa mecburen elle kullanıcı belirtmen lazım. Fakat bu gibi işler için kabuk çok ama çok geniş imkânlar tanır sana. Örneğin ev dizinin içindeki gizli .bashrc dosyanı açar
gedit ~/.bashrc
ve şöyle bir satır eklersin:
Alıntı Yapalias ssh_yap="ssh ubuntu@192.168.7.2"

Dosyayı kaydedip kapatır ardından eklediğin satırın hemen etkin olmasını sağlarsın:
source ~/.bashrc

Kısacası bir "alias" eklemiş olursun. Bundan sonra şu komutu verdiğinde doğrudan bağlantı yapar:
ssh_yap
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.