Telefon sürücü kurulumu / NFC ?

Başlatan alisemih, 14 Ocak 2014 - 23:11:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alisemih

Arkadaşlar öncelikle iyi günler iyi forumlar diliyorum. Lafı uzatmadan sorunumdan bahsedeyim. Sony xperia p telefonum var. Telefonumu pc ye bağladığımda ne depolama aygıtı olarak ne de başka bi şekilde telefonumu göremiyorum sistem üzerinde. Nfc ne alak diyecek olursanız telefonumda nfc özelliği var ve telefona smart cardları okutabiliyorum. Fakat benim istediğim bu özelliği pc üzerinde kullanmak. yani telefonumu bi nfc reader olarak pcye bağlamak istiyorum.Mac ile iphone arasında böyle bi kullanım şekli var. Ubuntuda bu mümkün mü ? Mümkünse nasıl oluyor bu konu hakkında yardımcı olursanız çok minnettar kalırım.

if

Merhaba @alisemih. "settings - Xperia - usb connectivity - usb connection mode - change it to mass storage" yaptınız mı?

Aygıtı yaktıktan sonra lsusb çıktısına bakayım.

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1574551
http://askubuntu.com/questions/280020/ubuntu-doesnt-see-my-phone-sony-xperia-tipo

alisemih

@if dediklerini yaptım fakat değişen birşey olmadı daha doğrusu telefondaki usb bağlanto modunu zaten depolama biriminden farklı birşey yapamıyorum :(

agritux

ben en stabil olarak go-mtpfs kullanıyorum dosya aktarımlarında. diğer mtp yazılımları ile hep sorun yaşadım. go-mtpfs beni hiç yarı yolda bırakmadı.
nfc okuyucu olarak kullanma konusuna gelince, telefon sürücülerini hadi bir şekilde kurduk desek bile, bunu sağlayacak bir program olması gerekir.
nfc nedir bilgisayar anlamalı. yada telefonun okuduğu o veriyi bilgisayar ne yapacak onu bilmeli. bunları yönlendirecek bir program varsa, olur ama ben hiç ilgilenmediğim için bilmiyorum.

alisemih

@agritux hocam smart karttan gelen veriyi okutabildiğim bi program varda telefonu nasıl reader olarak gösterebilirim onu bulmadım. birde mtp yazılımı derken tam olarak ne oluyor? kusura bakmayın linux ailesinde yeniyim bi çok terimi yeni yeni öğreniyorumda :)