BusyBox 1.14.1 Firmware Problemi

Başlatan Senior_Duke, 28 Ocak 2014 - 14:52:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Senior_Duke

Busybox 1.14.1 arayüzü geliyor.

Usage: tftp [OPTION]... HOST [PORT]

Transfers a file from/to a tftp server using "octet" mode.

Options:
        -l FILE Local FILE.
        -r FILE Remote FILE.
        -g      Get file.
        -p      Put file.

So try next:
tftp -g -r filename.txt 20.20.20.1

edit nedeni: Hocam şaka yapıyorsun değil mi? O kadar kodu dökmüşüm buraya , busybox'tan - tftpd 'den falan bahsediyorum diyorsun ki modemin web ui'sinde firmware güncelleme var yap oradan :)

Ha ben görmedim onu ondan yırtınıyorum. Yani biraz akıl mantık.
"OS X Mountain Lion was my idea"- I guess Apple enjoys copyright infringement?

furkankalkan

router'in kontrol, ayar vs için bir web sayfası varsa orada güncelleme seçeneği zaten koyulmuştur. Bu hatayı almanızın sebebi iki modemin komutlarının farklı olmasından kaynaklanıyor.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1

krwlng

@Senior_Duke, burada insanlar size yardımcı olmaya çalışıyor, sizin orada bir busybox çıktısı paylaşmanız insanların sizin bilgi seviyeniz hakkında fikir sahibi olmasını gerektirmez, bir düşünce belirtilir ki devilman bunu en düzgün şekilde yapmış, ister bunu dikkate alırsınız ister almazsınız bu sizin bileceğiniz iş, fakat bu şekilde karşınızdaki insanın yaklaşımının tam tersine aşağılayıcı bir üslupla size karşılıksız yardım etme düşüncesinde olan kişilere yaklaşırsanız hiç bir sonuç elde edemeyiz. Açık ve net söylemek gerekirse sizin iletinizden ben şahsım adına hiçbir şey anlamadım, belki bu benim eksikliğimdir kusura bakmayın, ama orada verdiğiniz çıktıdan insanların ne anlamasını bekliyorsunuz onu da tam kestirebilmiş değilim. Sorun yaşadığınız cihaz nedir? Busybox kurulu bir sürü modem, router, köprüleyici, Ap gibi cihazlar var, sizin cihazınız ne iş yapar, markası nedir modeli nedir? Bu bilgileri verin ki insanlar bir şeyleri tahmin etmeye çalışmadan yardımcı olabilsinler.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

Senior_Duke

Yardımcı olabilecek birilerini göremediğimden ötürü editledim.

Konunun yarısını sildim. İlk mesaj ı yazan arkadaş saçmalamış kızmakta haklıyım. Saçma sapan şeyler yazmayın , verebilecek cevabınız varsa konuyu cevaplarsın değil mi.

Ben tftpd den bahsediyorum , arkadaş bana web ui arayüzünden güncelle diyor. Bu kadar saçma bir cevap dünyanın hiçbir forumunda verilemezdi. Şakasınız yahu.
"OS X Mountain Lion was my idea"- I guess Apple enjoys copyright infringement?

krwlng

Bu üslubunuza karşılık size verilebilecek hiçbir cevap yok kusura bakmayın.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

if

@Senior_Duke kullandığı üslub yüzünden forumdan atılmıştır.

furkankalkan

O değil de, insanlar sorunlarının çözümü için neden bu kadar zorluyor anlayabilmiş değilim. Daha kolay bir yolu varsa busyboxla tftple falan macera aramaya gerek yok. Ki sorun yoksa/acil değilse canım sıkılıyor diyorsan sorunun geekçe bir yöntemle çözümünü bulmak senin işin. Yardıma ihtiyacın varsa nazik olmak zorundasın.
Lover
twitter.com/furkan_kalkan1