Kurulum esnasında disk normal boyutunda görünmüyor

Başlatan kunatis, 25 Ocak 2014 - 01:18:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kunatis

Arkadaşlar şu an kullanmakta olduğum bilgisayar IBM yatay kasa ve bios ayarlarında boot kapalı
Intel (R)
Pentium (R) 4CPU 3.20 GHz
3.19 GHz 0,99GB RAM
ve kurulu olan sistem windows XP SP3
Arkadaşlar sorunum şu yardımcı olursanız sevinirim, dün ve bugün çeşitli defalar Cd'den ve Usb bellekten ubuntu, linux sistemlerini kurmaya çalıştım fakat kurmaya çalıştığım örneğin Linux mint olivia belirli bir yerden sonra (bilgisayar adı ve parola istediği bölümden sonra) ilerlemiyor donup kalıyor  ne yapmamı önersiniz, bu konuyu nasıl çözeriz yardımcı olursanız sevinirim
Arkadaşlar windows formatı atarken hdd 76319 mb görünüyor, ubuntu, linux format atmaya çalıştığımda hdd 80.025 mb görünüyor bilginize
Saygılar

heartsmagic

Önceki iletilerinde bu makineye Lubuntu kurduğunu söylemişsin, aynı makine mi? Tek fark burada bellek biraz artmış durumda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kunatis

hayır lubuntu veya linux minti, kuramadım ... sadece xp, win 7 kurulumu oluyor

heartsmagic

kunatis

Sayın heartsmagic,
önceki mesajlarımı biliyorum lubuntuyuda kullandım ve daha sonra ram i biraz arttırdık sorun şimdi oluyor xp, win 7 dışında  başka kurulumu kabul etmiyor ...lubuntu veya önceki sistemler kurulu iken boot ayarları görünüyordu şimdi görünmüyor

heartsmagic

Ben de diyorum ki, bu aynı makine mi? Sorun bellek arttırdıktan sonra oluştuysa mesele bellek eklenmesiyle ilgili olabilir. Eklenen belleği çıkartıp tekrar denedin mi örneğin?

kunatis

evet anı makine ve dediğinizi yapmadım hocam ....eklediğim belleği çıkartıp yapmadım

heartsmagic