[Çözüldü] Klasör ve Simge Boyutları Değişmiyor

Başlatan pervane2, 11 Ocak 2014 - 12:17:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pervane2

Merhaba,
Arkadaşlar daha önce Nautilus'u açıp Değiştir > Tercihler altından "Öntanımlı Yakınlaştırma Seviyesi"ni değiştirdiğimde hem masaüstü simgeleri hemde klasörlerimde bulunan tüm simgelerin boyutları değişiyordu. Dün tekrar aynısını yaparak simge boyutlarını %66'ya olarak ayarladım. Bugün farklı bir boyut girdiğimde ise sadece masaüstündeki simgelerin boyutu değişiyor. Klasörler ve diğer simgelerin boyutlarında bir değişme yok. %66 olarak kaldılar. Kaç yaparsam yapayım sadece masaüstündeki simgelerin boyutları değişmekte.
Yardımcı olabilir misiniz?
Erkek Adamın Kaynak Kodu Açıkta Olur

daawd

fare imleci naitilus (ne acaip isim yazması insanı yoruyor) üzerinde iken ctrl + fare tekerleği ile simgelerin büyüklüklerini değiştirebiliyorsun, bi dene bakalım

pervane2

Benim niye aklıma gelmedi. Ben bunu biliyordum ama :)

Sorun çözüme kavuştu ama sorunun kaynağını anlamak açısından soruyorum: Bundan sonra Öntanımlı Yakınlaştırma Seviyesi kullanarak bu düzenlemeyi yapamayacak mıyız? Böyle bir sorunun oluşmasına sebep olan şey ne olabilir?

heartsmagic

Hata herkeste mevcut mu değil mi diye bakmak lazım. Eğer herkeste varsa ortak bir sorundur ve hata kaydı açılabilir. Sana özel bir sorunsa sistemini biraz irdelemek lazım.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

pervane2

Sonuç itibariyle soruna çözüm bulduk. Sebeplerini ayrı bir başlık altında incelemek daha doğru olabilir.
Yardım için teşekkürler. Konu kilitlenebilir.