[Çözüldü] cairo dock başlangıçta çalışmasın istiyorum.. ama nasıl

Başlatan centipede, 16 Ocak 2014 - 20:51:52

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

centipede

linux mint 16 kde 64 bit var sistemimde..
cairo - dock eklentisini kurdum.. ve başlangıçta otomatik başla seçeneğini aceleme geldi ve istemeden işaretledim. şimdi sistem açılışında otomatik olarak cairo dock başlıyor.. oysa ben başlangıçta çalışmasın, isteğimle çalışşın istiyorum.. yani ilk kurulum haline dönsün.. ama nasıl yaparım yardımınız gerekiyor bulamadım..
teşekkürler..

not: burada otomatik başlasın denilmiş.. benimkisinin tam tersi..
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php?topic=32122.0

[eklenti yönetici tarafından silindi]

if

/etc/xdg/autostart altında Cairo için bir belge varsa içindeki X-GNOME-AutoRestart=true
satırı X-GNOME-AutoRestart=false
yapın.

centipede

böyle bir belge görülmüyor bende..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

heartsmagic

Hani başka yerleri de kurcalarız da Cairo Dock'un kendi ayarlarında yok mu böyle bir ayar?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

centipede

malesef yok hocam.  en azından ben didik didik ettim bulamadım.. başlangıçta çalıştır seçeneğini bir kez seçince sonrasında o menüde seçeneklerden kalkıyor..
yabancı siteleride çok az ingilizcemle karıştırdım.. ben bu şekildede bulamadım..

heartsmagic

Ev dizinindeyken ctrl+h ile gizli dosyaları gör ve .kde4 altına gir. Orada bir yerde autostart olacak, belki de config vardır onun altındadır. Orada Cairo Dock'a ait bir dosya olabilir.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

centipede

gizli dosyaları açtıktan sonra kde4 altında, confıgautostart dosyasının içinde otomatik başlama dosyası kuzu gibi yatıyordu.. sildim bu sorundan kurtuldum. şu an otomatik başlamıyor.. teşekkürler arkadaşlar.. teşekkürler heartsmagic