[Çözüldü] Ayarladığım boyutlarda ekran görüntüsü nasıl alabilirim ?

Başlatan istiklal, 11 Ocak 2014 - 19:18:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

istiklal

Selamlar arkadaşlar. Konu kısmında tam olarak nasıl sorarım bilemedim. :) Öncelikle forumda araştırma yaptım ama tam istediğim tarz bir program var mı yok mu cevap bulamadım.Videolardan ekran görüntüsü alıyorum KSnapshot ve  Shutter kullanıyorum. mesela sürekli 500x500 piksellik bir alanın resmini almam gerekiyor ya da başka videolarda bu alanı değiştirmem gerekiyor. Bir video için yaklaşık 100 resim filan çıkıyor ve sürekli fareyle bu alanı ayarlamak vakit alıyor. Yaklaşık 900 tane video var :D. Bu alanı videoyu açtığımda görüntü alacağım programda ayarlayıp sonra görüntü almak istediğimde video bitene kadar sabitleyebileğim bir program var mı ? Tabi seçim alanını KSnapshot da olduğu gibi istediğim konuma göre kaydırıbilmem gerek.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 11 Ocak 2014 - 19:55:03

Arkadaşlar her zaman ki gibi acele ettim :D Shutter yeni yüklemiştim biraz karıştırınca buldum. Shutterin tercihler->Gelişmiş sekmesinde seçimi şu ölçülerde başlat diye bir özellik varmış.Oraya sabit istediğim bir alan belirlediğimde tam tarif etmeye çalıştığım işi görüyor. Belki birinin de ihtiyacını görebiilir :)