[Çözüldü] rtorrent kontrol sorunu

Başlatan iceboy, 23 Aralık 2013 - 16:59:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iceboy

Konsoldan çalışan ve arayüzü olmayan,hafif ve inanılmaz kullanıştı rtorrent adılı yazılımı kurdum.

Fakat sorun şu ki kontrol edemiyorum programı yani indirme yapabiliyorum sorunsuzca fakat torrent inerken durdurma/devam ettirme gibi işlemler yapamıyorum.

https://wiki.archlinux.org/index.php/RTorrent#Key_bindings linke ve forumda yaptığım araştırmalarda ctr + d yaptığımda torrentin durması gerekiyor.

Fakat indirme penceresi ekranda açıkken ctr + d yaptığımda

Target of wrong type to command

Çıktısını alıyorum..Bu hatayı nasıl aşabilirim ?

ben direk sudo apt-get install rtorrent komutu ile kurulumu yaptım ve konsol açıkken;

rtorrent torrent-dosyasinin-konumu komutunu verince dosyayi indirmeye başlıyor hata vermeden fakat müdahale edemiyorum..

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Aralık 2013 - 17:04:54

Soru kendim yarattığım gibi kendim çözdüm  ;D

Torrent ekranı terminalde açıkken up/down (yukarı/aşağı) tuşları ile aktif torrenti seçmek gerekiyormuş kısayolları uygulamadan önce.

Yani torrent penceresi (terminal) açıkken yukarı/aşağı tuşları ile torrenti seçip,
ctrl + d yapınca duruyor indirme,ctrl + s yapınca başlıyor tekrar.Programı herkese tavsiye ediyorum bu arada.[/b][/color]
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...