BASS Sesleri Çok Düşük

Başlatan calmo, 08 Aralık 2013 - 22:19:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

calmo

12 LTS kurduktan bir süre sonra tüm güncellemeleri yükledim. Ne olduysa ondan sonra oldu. (yanlış hatırlama ihtimalim %5  :)) Basslar artık hissedilebilir düzeyde düşük hale geldi. Ekolayzır konusunda hassas biri olarak daha önce ayarlarını yapmıştım. Tekrar kontrol ettim, hatta bassları sonuna kadar çekip denedim. olmadı. VLC, SMplayer, Audacious vs... hiçbirinde sorun düzelmedi. Sisteme bir şey oldu gibi çünkü daha önce böyle bir sorunla karşılaşmadım.

Aynı müzik, aynı kulaklık ile ubuntuda tüm müzik oynatıcılar vs windows media player arasında deneme yaptım. Ubuntu'da kesinlikle bir sorun olduğun kanaat getirdim.

Sorun tam olarak BASS'larda. Ses seviyesi, tiz düzeyi vs sorun yok. BASSlar tabiri yerindeyse "tık tık" gibi vuruyor. :) Bu windows'ta böyle değil.

Bir fikri olan var mı?

GNUbuntu

Ubuntu kullanıyorsan Sistem Ayarları -> Ses e girip oradan donanım değiştirmeyi dene. Örneğin dijital seçiliyse analog yap. Lubuntu kullanıyorsan bilmiyorum.

Önce Saygı...

calmo

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 11 Aralık 2013 - 00:34:34
Ubuntu kullanıyorsan Sistem Ayarları -> Ses e girip oradan donanım değiştirmeyi dene. Örneğin dijital seçiliyse analog yap. Lubuntu kullanıyorsan bilmiyorum.
Dediğiniz ayarları Pulse Audio ile yaptım ama fayda etmedi. Digitallerde hiç ses çıkmıyor zaten.

Basların tak-tuk çıkması çok can sıkıcı yani. Sırf bu yüzden sistemi yeniden kuracağım galiba...

trk

Alıntı yapılan: calmo - 12 Aralık 2013 - 15:27:34
Alıntı yapılan: GNUbuntu - 11 Aralık 2013 - 00:34:34
Dediğiniz ayarları Pulse Audio ile yaptım ama fayda etmedi. Digitallerde hiç ses çıkmıyor zaten.

Basların tak-tuk çıkması çok can sıkıcı yani. Sırf bu yüzden sistemi yeniden kuracağım galiba...
Dijitali seçtiğimde bendede ses çıkmıyor hiç. Acaba drivermi yüklemek gerekiyoki.

calmo

Benim bilgisayar biraz sorunlu. Zannediyorum ondan kaynaklanıyor.