MAME Emülatörü hakkında...

Başlatan bodrumluaşık, 08 Aralık 2013 - 12:14:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bodrumluaşık

merhabalar... Ubuntu 13.10'u DVD üzerinden İnternet bağlantısı sağlayarak kurdum. Sağlam bir kuru lum olduğundan eminim. Ancak sorunum şu.

MAME emülatörünü Ubuntu yazılım merkezinden indirdim ve kuruldu ancak hiç bir oyunu açmıyor. Önceden depolarda KXMAME diye birşey vardı. Sanırım onuda kaldırmışlar. Wine ile çalıştırmayı denedim (Windows'taki MAME'yi indirerek) O da olmadı.

Bu emülatörün sağlam olanını (yani çalışanını) nasıl ve nerden bulurum ve nasıl kurarım?
Savaşçı olarak görülenler; bir savaşa girdiklerinde, düşmanın mağlup edilmesi düşündükleri tek şey olur. Tüm insani ve merhamet duygularını bir kenara bırakır, karşılarına çıkan Tanrı ya da Buda'nın kendisi bile olsa öldürürler. Savaş sanatının temelinde bu gerçek yatar.

heartsmagic

Oyunları açmıyor derken doğru Romlar'ı kullanmana rağmen mi açmıyor? Çok eskiden bir ara oynamıştım bazı oyunları, sonradan daha yakın bir zamanda eskiden oynadığım oyunları oynayamadığımı görmüştüm. Bir miktar sıkıntılıydı fakat üzerine eğilmemiştim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

krwlng

heartsmagic'in belirttiği gibi, daha önce oynadığım bir çok oyun aynı romlarla 13.10 üzerine depodan kurduğum mame ile çalışmadı, bazı farklı mame arayüzleri ile açıldığını biliyorum fakat o kadar çok ve eksik bağımlılık var ki oturup onunla uğraşmak istemiyor insan. Şuan gördüğüm kadarı ile sorun, mame'nin, rom içerisindeki bios dosyalarını görmemesinden kaynaklanıyor, belki bir çözüm bulan çıkar yakın zamanda.
http://twitter.com/yusuFBrn

Ali İsmail Korkmaz, FENERBAHÇE Yıkılmaz!

bodrumluaşık

Yani inşallah bir çözüm bulan çıkar. Peki KXMAME'yi depoda nasıl göstereceğiz? KXMAME hem grafik arayüze sahipti hem de tüm romları çalıştırıyordu. Ayrıca Wine ile de (Windowstaki MAME) açılmıyor.
Savaşçı olarak görülenler; bir savaşa girdiklerinde, düşmanın mağlup edilmesi düşündükleri tek şey olur. Tüm insani ve merhamet duygularını bir kenara bırakır, karşılarına çıkan Tanrı ya da Buda'nın kendisi bile olsa öldürürler. Savaş sanatının temelinde bu gerçek yatar.

krwlng

Kxmame 10.04 sürümünden sonra depolardan kaldırılmış görünüyor, o sürümü yüklemek isteyince de çok fazla bağımlılık hatası veriyor, bağımlılıkları yüklemek isterken genel sistem bağımlılıkları ile çakışmalar meydana geliyor, müsait bir zamanda kaynak kodlarından tekrar incelemeyi düşünüyorum, şuan için çalışması zor görünüyor.

bodrumluaşık

Tamam... O da kalkmış. Anlaşıldı... Peki Windows'taki MAME emülatörü (kendi sitesinden indirdim) Wine ile neden çalışmıyor? Birkaç yerde okudum çalıştırıp oynayanlar var. Nasıl becerdiler bunu? Aranızda bilen var mı?

krwlng

Mame wine üzerinde genellikle Platinum (En iyi başarım) seviyede çalışır, yani sorun çıkma ihtimali çok düşüktür, siz nasıl bir sorun yaşadınız anlatırsanız belki bir çözüm bulabiliriz.

bodrumluaşık

Wine'ı kurdum. Hatta PlayOnLinux bile kurdum. Sonra mame'nin kendi sitesinden emülatörü indirip inen exe dosyasına çift tıklayınca Wine kilitlendi. Bu en iyi başarım ayarına nasıl getirilir?

krwlng

Ben biraz önce denedim wine ile mame çalıştı, şimdi çıkmam lazım ama gelince detaylı şekilde bilgi veririm konu hakkında.

Düzeltme: wine-1.7.8 üzerinde mame32u901 sürümü ile oyunlar sorunsuz şekilde çalışıyor.