[Çözüldü] ubuntu 13.10 CD/DVD-ROM görünmüyor

Başlatan karahindi, 06 Kasım 2013 - 00:02:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

karahindi

@ heartsmagick vakit ayırdığın ve yardımların  için teşekkür ederim.   

if

karahindi

Dizüstünün modeli Dell inspiron 4050n 14".

if

@karahindi, dizüstünün değil de CD/DVD okuyucunun modelini istiyorum. Launchpad'da Matshita marka aygıtlara dair benzer sorunlar dile getirilmiş. Modeli öğrenirsem aynı model için hata var mı yok mu bakabileceğim.

karahindi

@ if, sürücünün markası MATSHITA DVD+/-RW UJ8B1.

if

karahindi

Hiçbir şey demiyor. Çıktısı şöyle;

hakan@hakaN4050:~$ lsmod | grep piix
hakan@hakaN4050:~$

iceboy

Alıntı yapılan: karahindi - 15 Kasım 2013 - 18:52:49
@ if, sürücünün markası MATSHITA DVD+/-RW UJ8B1.

Garip,benim DVD-ROM İle aynı marka ve aynı model fakat benimkisi sorunsuz çalışıyor 13.10 ile.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

karahindi

@ iceboy, herhangi bir tanıtma, elle bağlama yaptınız mı? Kurulumla beraber mi çalışır durumdaydı?

iceboy

Alıntı yapılan: karahindi - 15 Kasım 2013 - 20:28:46
@ iceboy, herhangi bir tanıtma, elle bağlama yaptınız mı? Kurulumla beraber mi çalışır durumdaydı?

Hayır hatta ben sistemi bozmuştum usb bellekten kurma ihtimalini sıfıra indirmiştim.

Mint üzerinden ubuntuyu cd ye aktarım cd den kurdum ubuntuyu.Direkt olarak çalışıyordu yani,herhangi birşey yapmadım.
I'm tired, boss. Tired of being on the road, lonely as a sparrow in the rain. I'm tired of never having a buddy to be with, to tell me where we's going to, coming from or why. Mostly, I'm tired of people being ugly to each other. I'm tired of all the pain I feel and hear in the world every day. There's too much of it...

karahindi

Alıntı yapılan: iceboy - 15 Kasım 2013 - 21:48:34
Alıntı yapılan: karahindi - 15 Kasım 2013 - 20:28:46

Hayır hatta ben sistemi bozmuştum usb bellekten kurma ihtimalini sıfıra indirmiştim.

Mint üzerinden ubuntuyu cd ye aktarım cd den kurdum ubuntuyu.Direkt olarak çalışıyordu yani,herhangi * bir şey yapmadım.

Anladım.  Ubuntuyu cd den kurmamıştım hiç. Müsait bir zamanda eğer başka bir çözüm çıkmazsa karşıma, sıfırdan kurulum deneyeceğim nasıl olsa. Bu sefer Cd den kurulum yaparım.

heartsmagic

Kurmadan önce doğrudan bir dener misin Canlı CD veya USB ile.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

karahindi

Daha yeniden kurulum yapmadım. Canlı USB ile CD-ROM çalışıyor, ilginç. Ama CD ye yazamadığım için CD den kurulumu deneyemedim. Çok daha garip gelen şey canlı USB ile denedikten sonra bilgisayarı açtığımda CD-ROM u kendiliğinden gördü. Şu an sorun yok gibi duruyor.  :)

heartsmagic

İlginç olmuş cidden :) Şimdilik kapatmayalım başlığı, sen birkaç gün daha kullan sistemi. Baktın sorun yok, bir yorum daha düşersin bizler de kapatırız konumuzu.

karahindi

Çözüldü etiketini kaldırmalı mıyım peki?

heartsmagic

Şu an kalabilir, eğer sorun yaşamazsan zaten bu şekilde kapatırız. Çözülmüş olur konu bir şekilde.