[Çözüldü] Ubuntu 13.10'a King Ofis 2013 kuramıyorum.

Başlatan iskendermusaoglu, 25 Kasım 2013 - 16:51:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iskendermusaoglu

Merhabalar, yeni Ubuntu kullanıcısıyım. Ubuntu 13.10 kullanıyorum. King Ofis 2013'ü kurmak istiyorum ancak bir türlü kuramadım. Netten çeşitli ubuntu sürümlerini indirdim; ama sonuç başarız. Terminale Mac'den biraz alışığım ancak Ubuntu'da bu yazılım nasıl kurulur bilemedim. Bana ayrtıntılı bir biçimde anlatabilirseniz çok memnun olurum...

heartsmagic

Sistemin 32bit mi 64bit mi?

Eğer 32bit ise:
wget http://wdl.cache.ijinshan.com/wps/download/Linux/unstable/kingsoft-office_9.1.0.4207~a12p2_i386.deb
sudo dpkg -i kingsoft-office_9.1.0.4207~a12p2_i386.deb

Kurulumda hata alırsan buraya geçersin.

64bit ise bakmak lazım, sitesinde göremedim 64bit'lik sürümü. Gerçi şu paket var:
http://wdl.cache.ijinshan.com/wps/download/Linux/unstable/kingsoft-office_9.1.0.4207~a12p2_x86.tar.xz

Ancak bakmadım nedir ne değildir diye. x86_64 deseydi en azından 64bit'lik sürüm olabilir derdim.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iskendermusaoglu

Sistemim 32 bit. Valla bugün bi şekilde kurdum ama nasıl kurduğumu ben de bilmiyorum. Kurdum lakin ikonlar rıhtımda belirmedi. Şeffaf bir karenin içinde soru işareti var. Bu sorunu halletmek istiyorum çünkü öğretmenim ve okuldaki bilgisayarlara Ubuntu kurmak için uğraşıyorum. Malum alışkanlıklar kolay terkedilmiyor ve yoğun bir dirençle karşılaşıyorum. Belki diyorum öğretmenler, alıştıkları ofisi filan görürlerse dirençleri kırılır. Gerçi virüslü flaşları ile çarnaçar Ubuntu kurduğum bilgisayara geliyorlar... Şu an için öğretmenler odasındaki 5 bilgisayarın birisinde Ubuntu var, iki öğretmen arkadaşın da dizüstü bilgisayarına kurdum. Bakalım bu meseleleri halledersem olacak gibi. İleride hedefim lise düzeyinde açık yazılım günleri yapmak... İlginiz için çok teşekkürler....

heartsmagic

Kingsoft, MS Ofis benzeri olan ofis seti miydi, şu yeni geliştirilen? Eğer öyleyse Unity'de bu tür sıkıntıları olması normal karşılanabilir, belki zamana ihtiyacı vardır.

Bu ofis setindeki uygulamalar ayrı ayrı mı çalışıyor, eğer öyleyse komutları hakkında fikrin var mı?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

iskendermusaoglu

Merhabalar, bugün bilgisayarı açtığımda king ofisin simgeleri de belirdi. Şu an için sorunsuz kullanıyorum. Yardımlarınız için teşekkürler.