Gimp'i Guncellemek

Başlatan spirit, 19 Ekim 2008 - 00:18:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

spirit

Forumu takip ederken altta verdiğim linki okudum ve bendeki Gımp 2.0 versiyonu olduğunu farkettim. Dünde zaten fırça indirmeye kalktığımda bazılarını kullanamamıştım sanırım elimdekinin eski versiyon olmasındanmış.
Gımp
Şimdi hazır deb paketi olarak verilen 5 dosyayı indirdim. Gimp e tıklayıp kurmak istedigimde şöyle bir hata alıyorum.
Error: Conflict with the installed package 'gimp-gnomevfs'
Konsoldan gimp'i kaldırıp kurmak istedim,
gimp-data
gimp-gnomevfs
gimp-python
libgimp2.0
ubuntu-desktop
xsane
xsane-common
Şu dosyaların kaldırılacağını söyledi. Korkum ubuntu desktop yazan dosyayı kaldırmak sorun çıkarır mı acaba?
* ya da kısacası bende olan gimp 2.0 dan 2.6 ya nasıl transfer olabilirim?
Şimdiden Sağolun
Dell Inspiron 6400 Core 2 Duo T7200-2gb
Ati X1400 256 mb Video Card
Bir ubuntu çek lucid olsun:)Az kaldi 2 yil aradan sonra bir format daha gelecek:)

ebubekirs

Hatada gimp-gnomevfs paketi ile çakışma olduğu belirtiliyor. Bu paket gimp için internet adreslerini açmaya yarayan bir eklenti. İsterseniz sadece bu paketi kaldırarak kurulumu tekrar deneyin. Bunu Synaptic paket yöneticisinden paketi seçerek ya da,

sudo apt-get remove gimp-gnomevfs

komutu ile yapabilirsiniz.
Dünyaya gelen de benim, dünyadan giden de benim

heartsmagic

Ben de ekleyeyim, ubuntu-desktop şimdilik sorun çıkartmaz. Ancak kaldırma ve güncelleme işlemlerinden sonra ubuntu-desktop ve eğer tarayıcın varsa xsane paketlerini tekrar kur.

Not: ubuntu-desktop'u mutlaka kur ki, ileride sürüm güncellemesi yapmaya kalktığında sorun yaşamayasın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.