[Çözüldü] Samsung Adaptör Isınması

Başlatan unpredict, 19 Haziran 2013 - 20:39:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unpredict

Arkadaşlar öncelikle konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.Sormak istediğim samsung r540 dizüstü bilgisayarım var.Orjinal adaptörün dizüstüne bağlandı ucu aşırı derecede sıcak oluyor.Dizüstüne adaptörü bağlıyorum bağladımda bazen laptopu şarj etmeye başlamıyor dokunuyorum çeviriyorum anca öyle.Sormak istediğim dizüstünün adaptöründemi sorun var yoksa dizüstünün adaptör girişindemi problem vardır?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 19 Haziran 2013 - 21:31:33

Fikri olan yokmu?

burk

@unpredict fazlasıyla donanımsal bir soru bu, esasında işletim sistemleri ile de alakalı değil. Bu tip konularda teknik servisle görüşmek çok daha doğru olacaktır.

muratbasaran

bende samsung np550p5c modeli var ve alalı 1 yıl anca oldu senin dediğin gibi pc çok ısınıyor ve şarj almıyordu.ancak cevirsem veya çıkarıp takarsam şarj alıyordu.servise gönderdim ve bunun kullanıcı hatasından kaynaklandığını söylediler, güya darbeye maruz kalmış  :) bize 180 tl fatura çıkardılar garantisi olduğu olduğu halde.şu anda makine servisten gelmedi.gelince artık son durumu aktarırım  :)

unpredict

guopx

Aynısı benim de başıma asus dizüstü bilgisayarla geldi. Önce hafif temassızlık ve adaptör soketini sağa sola çekince ancak şarj olmalar derken aşırı derece ısınmayla karşılaştım. Hatta öyle ki bilgisayarın kenarı eridi  :D Alahtan bilgisayar eski de acımıyorum. Açıp baktım anakart ile soket girişi arasında temassızlık varmış o yüzden direnç yükselip ısınıyormuş alet. Birkaç lehim benim işimi gördü. Sende de durum benzer gibi eğer garantisi varsa bir baktır yoksa para ile mutlaka en kısa zamanda yaptır ki orası burası erimesin bilgisayarın  :) Ubuntudan kaynaklana bir sorun değil bence.
Sevdiklerine sevdiğini söyle çok geç olmadan.