[Çözüldü] 13.10'dan sonra herhangi bir dosyayı sağ tıklayıp 'send to' seçeneği

Başlatan kanzakande, 30 Ekim 2013 - 10:25:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kanzakande

13.10'dan sonra herhangi bir dosyayı sağ tıklayıp 'send to' seçeneğine tıklayıp sonuç alamıyorum. Hiç bir hareket yok. Bunu yaşayan var mı? Sebebi ne olabilir?

heartsmagic

Örneğin çalışmayan "belirli" bir işlev söyler misin bize. En azından başkaları da denesinler bunu, böcekse duruma bakarız.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kanzakande

Heartsmagic, örneğin masaüstündeki bir pdf dosyasına sağ tıklayınca çıkan seçeneklerden, sadece 'Send To' çalışmıyor. Oysa, hangi işlevi kullanarak (bluetooth, e mail,...) göndermek istediğimizi soran bir kutucuk çıkması gerekirdi. Bu bir böcek ama, bunu tespit edip hata bildirimi yapan otomatik sistem de çalışmıyor.

heartsmagic

@kanzakande, bende çalışıyor o kısım. Hem nereye göndermek istediğimizi soran seçke çıkıyor hem de örneğin eposta seçtiğimizde açıyor istemciyi. Sistemin güncel mi? Özelleştirme var mı sistemde, örneğin bir tema?

Bu sorunu başka biri daha üretebiliyor mu? Bir iki arkadaş geri bildirim yapabilir mi?

if

kanzakande

0X3A:~$ dpkg -l | grep nautilus-sendto
ii  nautilus-sendto                           3.6.1-0ubuntu1                          amd64        integrates Evolution and Pidgin into the Nautilus file manager
ii  nautilus-sendto-empathy                   3.8.4-1ubuntu2                          amd64        GNOME multi-protocol chat and call client (nautilus-sendto plugin)

if

Paketlerde sorun yokmuş. Ben de böyle bir sorun mevcut değil.

kanzakande

Teşekkür ederim, güncellemelerle çözülmesini bekleyeceğim.

akifguzen

Bu sabah bilgisayarıma 12.04 ü kaldırarak 13.10 kurdum ve bu sorun var mı diye baktım ama bende gayet düzgün çalışıyor.
Ben beni bilirim de sen seni bilirmisin? Ben beni bilmesem de sen seni bil..!
Kan Grubu: B Rh+

heartsmagic

@kanzakande, 13.10'u doğrudan mı kurdun yoksa bir başka sürümden mi yükselttin?

kanzakande

heartsmagic

Bizlerde olmayıp sende olması garip. Hani genel bir sorun olsa güncelleme beklemek makul derim ama sendeki özel sorundan kimsenin haberi olmayabilir.
Özelleştirme de yok diyorsun. 

Mümkünse yeni bir kullanıcı açabilir misin sistemde? Onunla oturum açıp bir denersin.

kanzakande

Heartsmagic, ilginç bir durum; bug raporlarında blueman bluetooth device ile birlikte bu sorunun yaşanabileceğini yazmış. Kaldırdım ve sorun çözüldü. Ama blueman olmadan bluetooth ile dosya transferi mümkün olmuyor İDİ. Asıl ilginç olanı, blueman'i kaldırdıktan sonra, bluetooth'u etkin olarak kullanabilmemdi. Ayrıca, sendto sorunu da çözülmüş oldu.

ls /usr/lib/nautilus-sendto/plugins/ komutu sorun olan plugin'i bulmaya yaradı. Aynı sorunu yaşayan olursa, bilgisine...
İlginize teşekkür ederim.

heartsmagic

Bizler de çözümü aktardığın için teşekkür ederiz. Eğer kendi adına sorun bu şekilde çözüldüyse lütfen: http://kb.ubuntu-tr.net/cozulen-basliklarin-etiketlenmesi
Ayrıca rica etsek ilgili hata kaydının bağlantısını da buraya geçebilir misin? Sonraki sürümlerde aynı hataları yaşarsak takip etme şansımız olsun.

kanzakande

Hata kaydını kopyalamadım, hataya neden olan blueman'i kaldırdım. Biraz daha kökene inersem sanırım daha faydalı olacak; blueman kurma sebebim, bluetooth'tan veri transferi yapamamandı. Oysa, zaten verili olarak kurulu olan 'Personal File Sharing' programında, 'bluetooth paylaşımına aç' seçeneğini işaretleseymişim bluetooth sorunu zaten çözülecekmiş. ;-)

heartsmagic