flash ayarları tıklanmıyor

Başlatan hasanaa, 12 Ekim 2011 - 01:09:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

if

İstenileni tam karşılamaz ama kimi işlemler için flash-player-properties komutu kullanılabilir.

hasanaa

benimki netbook zaten ekran kartım da dandikten bir intel tümleşik kart. öyle olunca ben düşük olduğu için olabilir diye düşünmüştüm. neyse 12.04 te de aynı şey olursa gnome a dönerim teşekkürler herkese
Dropbox referansım

heartsmagic

Senin sürücüler Intel'se o halde Compiz+Grafik kartı sürücüleri teorisi de suya düşüyor. Başka bir ortak nokta aramamız gerekiyor. Herkeste bu sorun olmadığı için de salt "Compiz" veya "Flash" suçludur da diyemiyoruz. Compiz ayarları ile ilgili bir şey olabilir mi? Ben ek bir ayar kullanmıyorum örneğin fazlaca, sadece sallanan pencereler mevcut.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Felâsife

Tarayıcıda sorun yaşamamak için flash testi gibi java testinide geçmek gerekiyor.
Sorun devam ederse tarayıcıyı konsoldan çalıştırıp sorunlu yerlerde kullanmak gerek, hata varsa konsola düşebilir.
Bir diğer nadir sorunda bazen kişiler modemden çerez vs. alımlarını kapatıyorlar, sonrada unutuyorlar o da garip sorunlar verebiliyor.

Maceraya hazır mısın!  Bir BSD almaz mısın?

hasanaa

ben de sadece sallanan pencereler var. gene de compiz ayarlarını sıfırladım sonuç değişmedi. @Felâsife nin dediğine de baktım consolda bi hata satırı çıkmıyor flash ayarları açıp tıklamaya çalıştığımda.
çerezle ilgili kısım nedir bilmiyorum.
Dropbox referansım

Felâsife

Üstte verdiğim testleri geçiyor mu?

Giannizzero

Öncelikle herkese merhaba, forumu uzun süredir takip eder ve yararlanırım ancak üyeliğim ve ilk mesajım bugüne kısmetmiş.
Bende de Flash belki son bir haftadır sorunlu. Durum Ubuntu'da hem Firefox hem Chrome, Windows'da ise hem Firefox hem de İE'de aynı. Özellikle videoları tam ekrana aldığınızda iyice çekilmez bir hal alıyor(imleci oynatınca görüntünün donması ama sesin normal şekilde devam etmesi, takılma vs.).

xghostxd

Alıntı yapılan: Giannizzero - 06 Mart 2012 - 22:49:19
Öncelikle herkese merhaba, forumu uzun süredir takip eder ve yararlanırım ancak üyeliğim ve ilk mesajım bugüne kısmetmiş.
Bende de Flash belki son bir haftadır sorunlu. Durum Ubuntu'da hem Firefox hem Chrome, Windows'da ise hem Firefox hem de İE'de aynı. Özellikle videoları tam ekrana aldığınızda iyice çekilmez bir hal alıyor(imleci oynatınca görüntünün donması ama sesin normal şekilde devam etmesi, takılma vs.).

donanım hızlandırma özelliğini kapatmayı denediniz mi?

Giannizzero

Alıntı yapılan: xghostxd - 06 Mart 2012 - 22:51:49
donanım hızlandırma özelliğini kapatmayı denediniz mi?
Video üzerinde sağ tık çalışmıyor

if

@Giannizzero, sudo mkdir /etc/adobe
echo "OverrideGPUValidation=true" >~/mms.cfg
sudo mv ~/mms.cfg /etc/adobe/
komutlarıyla @xghostxd'ın dediğini yapabilirsiniz.

Giannizzero

mkdir: `/etc/adobe' dizini oluşturulamıyor: Dosya var

şeklinde bir cevap alıyorum

if

@Giannizzero, diğer komutlardan devam edin: echo "OverrideGPUValidation=true" >~/mms.cfg
sudo mv ~/mms.cfg /etc/adobe/

Giannizzero

Tamam sanırım sorun çözüldü, donanım hızlandırmayı iptal ettim. Şimdilik videolar akıcı gibi görünüyor, teşekkürler. :)

if

hasanaa

testleri yapamadım. flash linkinde bişey göremedim test edecek. java da da eklenti eksik diyor ama kurulum penceresi çıkıyor ama kurulmuyor.
Dropbox referansım

Felâsife

Flash oynuyorsa ve flash versiyonunuzu görüyorsanız flash testi tamamdır, yoksa kurmanız gerek, ayrıca java içinde foruma bakın, javayıda kurmanız gerekir.

xghostxd

Flash ayarlarının tıklanmama sorunun nvidia sürücüsünün güncel sürümünü elle kurmamdan dolayı olduğunu düşünüyordum ama değilmiş.sıfırdan 11.10 kurulumu yaptım fakat hala aynı problem var.eskiden böyle bir problem yoktu demek ki 11.04 ile karıştırıyormuşum.neyse garip bir çözüm daha buldum metacity e geçiş dışında. örneğin youtube da flash ayarlarını yapmak istediğimde tıklanmıyor ama youtube u tam ekran yaptığımda ayarlara girince tıklanıyor.yani tam ekran değilken tıklanmıyor tam ekranken bir problem yok.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Mart 2012 - 03:29:37

gnome shell yükledim ve gnome shell de flash problemi yok. gnome shell i ilk defa deniyorum gayet hoşmuş.

hasanaa

Alıntı yapılan: Felâsife - 08 Mart 2012 - 16:26:15
Flash oynuyorsa ve flash versiyonunuzu görüyorsanız flash testi tamamdır, yoksa kurmanız gerek, ayrıca java içinde foruma bakın, javayıda kurmanız gerekir.

yaptım şimdi ikisini de ama sonuç aynı. ayrıca @xghostxd nin dediği gibi tam ekranda problem yok
Dropbox referansım

Felâsife

Alıntı yapılan: hasanaa - 09 Mart 2012 - 03:37:02
yaptım şimdi ikisini de ama sonuç aynı. ayrıca @xghostxd nin dediği gibi tam ekranda problem yok

Bundan sonrasını bilemiyeceğim ama en azından tarayıcınız olması gereken ayarlara geldiği için daha kararlı çalışacaktır, bu da daha az sorun demektir.
Kolay gelsin :)

hasanaa

Dropbox referansım

volkan89

Alıntı yapılan: if - 12 Ekim 2011 - 01:42:33
@hasanaa, http://www.macromedia.com/support/documentation/en/flashplayer/help/settings_manager02.html bağlantısından ayarları yapabiliyor musunuz?

Örnek bir bağlantı geçer misiniz tıklayamadığınız flash için?

Aynı sorun bende de vardı. Biraz araştırınca bu linkteki flash ayarlarından girdiğim siteler için her zaman izin veri seçtim ve de depolama için gereken MB boyutunu arttırdım düzeldi. Bu sorunu yaşayanlar için buradaki ayarları biraz kurcalayın gerekli izinleri filan verin çözülecektir sorununuz...