Ubuntu sürümlerinde yükseltilmede oluşan hatalar nedir?

Başlatan mücahit, 09 Ekim 2013 - 10:58:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mücahit

Merhaba arkadaşlar ubuntu 13.04 sürümü kullanıyorum 13.10 ekran görüntüleri bazı özelliklerine baktım gayet iyi geldi. Güncel sürüm kullanmayı seven birisiyim. Benim sorunum şimdi gelecek olan 13.10 sürümüne bilgisayarımı yükseltmek istiyorum. Yedek dosyalarım var. Zamanla kullanmaya alışıncı sağda solda yedeklerim var. Yükseltme sonrası bilgisayarımda yedek kaybı veya sistem hataları oluşurmu?

heartsmagic

Doğrudan cevap vermek mümkün değil bu konuya. Fakat şunu söyleyebiliriz rahatlıkla, veri kaybı olmaz. Diğer hatalar içinse durum herkes için farklılık gösterebilir zira sistemler birebir değil. Örneğin benim sahip olduğum donanımla yeni sürümdeki çekirdek sorun yaşamaz da sendeki yaşayabilir. Farklı örnekler vermek de mümkün.

13.10 oldukça oturmuş durumda şu an, zaten yayımlanmasına da fazla kalmadı. Yaklaşık bir haftadır kendisini kullanmaktayım, çok ciddi sorunlar görmedim. Fakat bu söylediğim gibi tamamen benimle alakalı bir durum.

Not: Konuyu daha uygun bir yere taşıyorum.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

mücahit

Tamam teşekkürler derslerin yoğunluğu azaldığı zaman yedeklerimi alıp sıfırdan kurarım. Şuan böyle iş mümkün değil sistemi oturtmuş durumdayım. :D Sınıf'ta tek linux kullanıcısı benim neredeyse kimse linux nedir bilmiyorlar. İnsan bir tuaf oluyor sanki herkes doğru sen yanlışmışın gibi birşey oluyor. :|

heartsmagic

Sıfır kurulum da gerekmeyebilir, yükseltmeyi denersin önce. Yükseltme esnasında sorun olsa dahi düzeltilebilir bir durum olabilir. Yükseltme sonrası sıkıntı yaşamazsan da hayatına devam edersin.

Etrafta Linux'u fazlaca bilen olmayınca hissedilebilir öyle şeyler. Ancak, zamanla insanlar senden duya duya hatta göre göre alışacaklardır.

mücahit

Merak ettiğim düzeltilmeyecek bir sorun olur mu? Çünkü yapmam gereken bir sunum var. Bu akışımı engellemesinden şüpheleniyorum.

heartsmagic

Kesinlikle olmaz diyemez kimse. Belki sorun olur, kolay bir şekilde çözersin. Sorun olur, çok uğraştırır ama çözersin. Sorun olur hiç çözemezsin. İçinde şüphe varsa işlerini bitirdikten sonra girişirsin bu meseleye.