Ubuntu 10.10 da wine kullanimi?

Başlatan akifguzen, 27 Eylül 2013 - 17:18:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

akifguzen

Merhaba. Uzun ugraslar sonunda @heartsmagic sayesinde ubuntu 10.10 a wine kurmayi basardim. Fakat sorunlarim devam ediyor. 12.04 te wine ile calistirdigim dosya maalesef 10.10 da calismiyor. Wine ile calistirmaya calistigimda asagida ki hatayi veriyor.

Yanliz calistirmadan once dosya ozelliklerine girerek erisim haklarindan bir program gibi calismasina izin ver diyorum. Eger izin vermezsem asagida ki gibi bir hata aliyorum.

Ben beni bilirim de sen seni bilirmisin? Ben beni bilmesem de sen seni bil..!
Kan Grubu: B Rh+

akifguzen

Merhaba. Uzun ugraslar sonunda @heartsmagic sayesinde ubuntu 10.10 a wine kurmayi basardim. Fakat sorunlarim devam ediyor. 12.04 te wine ile calistirdigim dosya (Bu arada calistirmaya calistigim dosya exe uzantili flash dosyasi) maalesef 10.10 da calismiyor. Wine ile calistirmaya calistigimda asagida ki hatayi veriyor.

Yanliz calistirmadan once dosya ozelliklerine girerek erisim haklarindan bir program gibi calismasina izin ver diyorum. Eger izin vermezsem asagida ki gibi bir hata aliyorum.

Aşağıda ki görüntü 12.04'ten alınma. Görüldüğü üzere sorunsuz çalışıyor.

Not: Şuana kadar yaşadığım klavye dil sıkıntısı nedeni ile Ubuntu 10.10 dan bağlandığımda Türkçe karakter kullanamıyordum. Geçici aksaklıktan ötürü kusura bakmayın. :)

Sorumu soruyorum ardından cevabını buluyorum. Flash ın wine ile çalışmama sebebi ekran kartının sürücüsünden kaynaklanıyormuş. Şuan Flash açılıyor ama bu seferde tam ekran olmuyor ve mouse tıklamalarını algılamıyor.

Yani şuan için sorunum wine ile çalıştırılan exe uzantılı flash dosya tam ekran olmuyor ve mouse tıklamalarını algılamıyor. Sebebi hakkında bir fikri olan var mı acaba?

Unutmadan hafta sonu tatili geldi. Her şey Pazartesiye kaldı artık.

if

Okuyamıyorum ne yazdığını @akifguzen. wine exe_dosyasının_yolu olarak çalıştırın.

akifguzen

Pazartesi artık. Hem o zamana touch ekranımda gelmiş olacak. İnşallah nexio ile alakalı el birliği ile bir çözüm buluruz. Çözüm bulursak ingizlicesi iyi bir arkadaş gerekecek çeviri için. Bir çok yabancı ortamda sorun paylaşılmış ama çözüm yok :)

özgürubuntu

Ubuntu 13.10 çıkmak üzere sizce de 10.10 çok eski değil mi?

akifguzen

Alıntı yapılan: özgürubuntu - 27 Eylül 2013 - 23:03:10
Ubuntu 13.10 çıkmak üzere sizce de 10.10 çok eski değil mi?

Evet çok eski ve bence gereksiz ama mevcut touch cihazın sadece 10.10 driver ı var. 
Bu nedenle 10.10 la uğraşıyorum.

akifguzen

Tekrardan merhaba arkadaşlar. Ubuntu 10.10 devre dışı kaldı artık. Şuan sistemi 12.04 te çalıştırmayı başardım. Bu nedenle konu artık güncelliğini kaybetti.